PROMOCJA
ULUBIONE

Nowoczesna pompa ciepła Logatherm WSW196i

16 kwietnia 2018

Nowoczesność - to słowo najlepiej opisujące pompę ciepła Logatherm WSW196i, która pojawiła się w ofercie marki Buderus. Unikalny wygląd, wpisujący się w najnowsze trendy projektowania wnętrz nadaje obudowa wykonana ze wzmocnionego szkła – Tytanium Glass. Urządzenie jest dostępne w dwóch kolorach: białym i czarnym. Logatherm WSW196i to gruntowa pompa ciepła, która czerpie darmowe ciepło z ziemi za pomocą kolektora gruntowego i przekazuje je do wody podgrzewającej centralne ogrzewanie i ciepłej wody użytkowej.

Nowoczesna pompa ciepła Logatherm WSW196i

Maksymalna temperatura jaką można uzyskać wynosi aż 63°C, ale trzeba pamiętać, że im niższa temperatura zasilania instalacji grzewczej, tym efektywność pompy ciepła rośnie. Według Duńskiego Królewskiego Instytutu Badawczego jest to najbardziej efektywna pompa ciepła na rynku o najwyższym współczynniku sezonowej efektywności grzewczej SCOP. Skąd się to bierze? Pompa ciepła to przede wszystkim nowoczesny obieg chłodniczy składający się ze sprężarki Mitsubishi sterowanej inwerterowo, dwóch elektronicznych zaworów rozprężanych, wymiennika ciepła o asymetrycznej konstrukcji oraz czujników ciśnienia i temperatur, które pozwalają na precyzyjną kontrolę obiegu. Cały obieg umieszczony jest w kasecie dźwiękochłonnej, która odpowiednio wytłumia pracę urządzenia. Dodatkowo jeśli pojawia się konieczność konserwacji, można całką kasetę wyciągnąć z urządzenia.

Pompa ciepła Logatherm WSW196i dostosowuje moc grzewczą do zapotrzebowania cieplnego budynku i moduluje ją w zakresie od 3 do 12 kW. Urządzenie oferowane jest w wersji tzn. kompaktowej, co oznacza, że w obudowie oprócz pompy ciepła, znajduje się również zasobnik ciepłej wody użytkowej wykonany z wysokogatunkowej stali nierdzewnej, co eliminuje konieczność stosowania anody ochronnej i okresowej konserwacji zasobnika. Pompa ciepła jest oferowana w wersji z zasobnikiem 190 litrowym lub w wersji 185 litrów z dodatkową wężownicą grzewczą, pozwalającą na podłączenie również innego źródła ciepła. Wymiary pompy ciepła to 60 cm (szerokość), 66 cm głębokość i 180 cm wysokość. Takie wymiary pozwalają w prosty sposób na znalezienie dogodnego miejsca na ustawienie urządzenia. Króćce podłączeniowe znajdują się u góry. Pozwala to na ustawienie tylnej ściany obudowy pompy bezpośrednio przy ścianie pomieszczenia, co wpływa na oszczędność miejsca, w którym montowana jest pompa ciepła.

W standardowym wyposażeniu pompy ciepła znajdują się energooszczędne pompy obiegowe. Każda z nich jest sterowana indywidualnie, aby zapewnić optymalny przepływ oraz różnicę temperatur między zasilaniem a powrotem wymienników ciepła, co wpływa również na podwyższenie efektywności pracy urządzenia. W Logatherm WSW196i wbudowany jest również dogrzewacz elektryczny o stopniowanej mocy, który można wykorzystać na przykład w przypadku dezynfekcji termicznej wody użytkowej. Oprócz tego na wyposażeniu są filtry. Jeden z nich montowany po stronie centralnego ogrzewania ma specjalny element magnetyczny, który wychwytuje drobiny rdzy w instalacji lub cząsteczek magnetycznych. Zabezpiecza to pompę obiegową, wymiennik ciepła oraz przewody hydrauliczne, ponieważ to w tych miejscach gromadzą się te zanieczyszczenia.

Pompę ciepła można zainstalować bez zasobnika buforowego, który jest często stosowany w pompach ciepła bez modulowanej mocy grzewczej, zachowując odpowiednie warunki montażowe. Brak bufora to oczywiście oszczędności finansowe, jak i oszczędność powierzchni w miejscu montażu urządzenia.

Wbudowany regulator HMC300 steruje pompą ciepła bazując na krzywej pogodowej, dzięki której pompa ciepła posiada dostosowuje temperaturę zasilania instalacji grzewczej do bieżącej temperatury zewnętrznej. Podstawowe funkcje to regulacja jednego obiegu grzewczego i ciepłej wody użytkowej, ale przy zastosowaniu dodatkowych akcesoriów można sterować, aż do 4 obiegów grzewczych, basenem lub instalacją solarną. Jedną z ciekawszych funkcji, jaka została zastosowana w pompie ciepła Logatherm WSW196i jest BMC (Brine Management Circuit) czyli system kontroli dolnego źródła. Dzięki temu, pompa kontroluje poziom temperatury „solanki”. Jeśli jej poziom jest zbyt niski, urządzenie obniża chwilowo moc grzewczą, aby dolne źródło mogło się „odbudować”. Ta funkcja może być szczególnie przydatna, gdy dolne źródło jest nie jest odpowiednio zwymiarowane do zapotrzebowania. Taka sytuacja może mieć miejsce, gdy mamy do czynienia z wymianą starszej pompy ciepła na nową.

Wychodząc naprzeciw coraz większej mobilności użytkowników i coraz większego znaczenia komunikacji przez internet, pompy ciepła Logatherm WLW196i AR zostały standardowo wyposażone w moduł komunikacyjny. Podłączając urządzenie do sieci internetowej można się komunikować z urządzeniem za pomocą aplikacji Buderus EasyControl, dostępnej na system Android lub iOS. Pozwala ona na kontrolowanie temperatur pracy pompy ciepła, regulację i programowanie temperatur na każdym obiegu grzewczym, regulację temperatury ciepłej wody oraz otrzymywanie informacji o wystąpieniu usterki. Wszystkie funkcje pozwalają zdalnie sterować pompą ciepła z domu bez podchodzenia do urządzenia lub będąc poza domem, zapewniając wygodę użytkownikowi. Oprócz nowoczesnego produktu marka Buderus oferuje swoim klientom możliwość rozszerzenia gwarancji do 5 lat oraz bezpłatne uruchomienie.