Niewielki dom nie musi być niewygodny


 

Nasi architekci odpowiedzą na twoje pytania

  • 71 354 59 49
  • oraz:
  • 883 909 409
  • PON-PT 8:30-16:30
  • biuro@­lipinscy.pl
  • kontakt
 

Zbuduj tani i wygodny dom parterowy

4 czerwca 2019

Projekty z grupy lipinscy.pl/projekty-domow-malych-parterowych – idealne dla niewielkich rodzin, par i singli – dla tych wszystkich którzy planują budowę domu prostego, taniego i wygodnego.

Ten typ domów jest bardzo często wybierany przez klientów, mających dosyć mocno ograniczony budżet na budowę, gdyż proste rozwiązania, standardowe rozmiary stolarki otworowej, prosty dwuspadowy lub kopertowy dach, nie generują wysokich kosztów i co ważne – eliminują możliwość popełnienia błędów wykonawczych. Projekty domów małych parterowych to alternatywa dla kupna mieszkania w bloku, gdyż ceny takich lokali są bardzo wysokie. Każdy kto wybrał mieszkanie w domu wolnostojącym, doceni zalety posiadania własnego ogródka, niezależności, możliwości życia w wybrany sposób bez konieczności dostosowywania się do reguł mieszkania w budownictwie wielorodzinnym.

projekt domu Lucca VII LMB71f Lipińscy Domy

Ogródek można w całości poświęcić pod wypoczynek i rekreację, ale też z powodzeniem można wydzielić warzywnik i hodować własne, ekologiczne warzywa i owoce. Teren przy domu można zagospodarować na plac zabaw dla dzieci, co z pewnością wzbudzi entuzjazm najmłodszych mieszkańców domu.

Zaletą mieszkania w domu jest możliwość spędzania czasu na tarasie, który można zlokalizować w różny sposób, a jeśli graniczy on z salonem czy kuchnią, może stać się naturalnie powiększoną częścią użytkową. Nawet w niedużym domu parterowym można wygospodarować nie tylko wygodny salon, kuchnię i sypialnie domowników, ale też funkcjonalne pomieszczenia gospodarcze, takie jak: pralnia, spiżarnia, garderoby czy schowki.