PROMOCJA
ULUBIONE
DOMY GOTOWE

Katalog archiwalny

DOMY GOTOWE

2(29)2022

SPIS TREŚCI

Nasi Przedstawiciele na terenie kraju
Dlaczego projekt od Lipińskich?
O projektach
Jak zamówić projekt?
Projekty domów wolnostojących i bliźniaków
Oferta dla dewelopera
Projekty domów szeregowych
Zaproszenie na lipinscy.pl | FB | Instagram


Drodzy Inwestorzy,
skoro trzymacie w rękach ten katalog, to być może zastanawiacie się nad rozpoczęciem w najbliższym czasie budowy własnego domu lub obiektów pod inwestycję i szukacie odpowiedniego projektu. O czym dobrze jest pamiętać wybierając projekt w dzisiejszych czasach?
Jako architekci z doświadczeniem w dziedzinie energooszczędności od wielu lat przekonujemy inwestorów do budowy domów energooszczędnych. Można by powiedzieć, że po zmianie warunków technicznych w 2021 roku (WT2021) wszystkie domy powinny być energooszczędne. Czy jednak rzeczywiście tak jest? Oczywiście podniesienie wymagań spowodowało polepszenie jakości nowobudowanych obiektów. Jednak samo spełnienie warunków technicznych nie spowoduje, że nasz dom będzie kwalifikował się jako energooszczędny. Wymaga to nieco więcej uwagi i wysiłku projektowego.
Szukając projektu energooszczędnego domu, oprócz względów funkcjonalnych i wizualnych, warto przede wszystkim zwracać uwagę na parametry cieplne, wynikające z charakterystyki energetycznej. Brzmi skomplikowanie? Niekoniecznie. Głównymi parametrami, przy czym im są mniejsze tym lepiej, na które powinien patrzeć inwestor, są: EUco – energia użytkowa konieczna do ogrzania i wentylacji – mówi nam jak dobrze skonstruowany jest budynek oraz Ep – energia pierwotna, wymagana przepisami poniżej 70 kWh/m2/rok, która ujmuje m.in. również podgrzanie wody użytkowej oraz zastosowane źródło ciepła i jego wpływ na środowisko. Przyjmuje się, że kiedy EUco jest mniejsze niż 40 kWh/m2/rok możemy mówić o dobrze zaprojektowanym domu niskoenergetycznym. Oczywiście obliczenia z charakterystyki energetycznej są uwzględnione dla teoretycznej lokalizacji i po wykonaniu adaptacji do działki, mogą się zmienić. Jednak ujęte w katalogu, są pomocne w porównaniu projektów między sobą. Warto więc zwracać uwagę, czy przy prezentacji oferty pojawiają się te parametry i jaką mają wielkość.
W naszym katalogu wszystkie projekty posiadają informację o parametrach cieplnych. Dodatkowo w opisie wskazujemy, czy projekt posiada pompę ciepła lub czy jest możliwość jej zastosowania. Projektujemy optymalne rozwiązania, tak aby przy rozsądnym nakładzie finansowym uzyskać jak najcieplejsze domy.
Zapraszamy do obejrzenia projektów w naszym katalogu. Staraliśmy się pokazać w nim zróżnicowaną ofertę, tak więc znajdziecie tu zarówno małe, tanie w budowie domki, jak i duże wygodne domy. Jest też kilka propozycji domów w zabudowie bliźniaczej i szeregowej doskonałych do wykorzystania w inwestycjach deweloperskich. Poza projektami gotowymi oferujemy również usługę wprowadzania zmian do naszych projektów oraz wykonanie projektu od podstaw.

Zapraszamy do współpracy i do obejrzenia całej naszej kolekcji na stronie internetowej lipinscy.pl
Architekt Monika Brandić Lipińska z Zespołem Biura