PROMOCJA
ULUBIONE
DOMY GOTOWE

Katalog archiwalny

DOMY GOTOWE

2(26)2020

SPIS TREŚCI

Polecane rozwiązania
Nasi Przedstawiciele na terenie kraju
O projektach
Dlaczego projekt od Lipińskich?
Jak zamówić projekt?
Projekt indywidualny od Lipińskich
Projekty domów wolnostojących i bliźniaków
Projekty dla biznesu - domy szeregowe, jedno- i wielorodzinne, obiekty usługowe
Zaproszenie na nową stronę i profil FB


Drodzy Inwestorzy,

Przełom roku 2020/2021 jest szczególny dla budownictwa jednorodzinnego. Od stycznia wchodzi bowiem nowe - ostatnie już przewidziane ustawą - zaostrzenie przepisów cieplnych. Wiąże się to z koniecznością nadzwyczajnej dbałości o rozwiązania stosowane przez projektantów. Od teraz domy muszą być dobrze zaizolowane, mieć wysokiej jakości okna i drzwi oraz energooszczędne instalacje, a konkretnie takie, które wykorzystują odnawialne źródła energii. Czy to jest dla nas utrudnienie? Na szczęście nie, ponieważ od ponad 13 lat nasze biuro wdraża na polskim rynku ideę energooszczędności w budownictwie jednorodzinnym, zachęcając inwestorów do budowania niskoenergetycznych domów. Nasza kolekcja domów energooszczędnych była pierwszą w Polsce, a  rozwiązania, które proponujemy od kilkunastu lat, obecnie są coraz częściej stosowane, a wkrótce staną się koniecznością.
Jak zawsze są dwie strony medalu tej sytuacji. Pierwsza, to ograniczenie zużycia energii, o które walczy cały świat, a które jednocześnie daje indywidualnemu Inwestorowi możliwość obniżenia rachunków za ogrzewanie oraz gwarancję posiadania komfortowego domu z przyjaznym klimatem, bez przeciągów, wilgoci i skrajnych temperatur we wnętrzach. Jest niestety też ta druga strona, która nakłada na Inwestora obowiązek stosowania energooszczędnych rozwiązań, co przekłada się na wyższy koszt inwestycji.
Długoletnie doświadczenie w projektowaniu energooszczędnych i pasywnych domów pozwoliło nam wypracować w naszych projektach kompromis między kosztami inwestycji i eksploatacji. Stosujemy ekonomicznie uzasadnione rozwiązania, zarówno jeśli chodzi o architekturę i konstrukcję domu, jak i systemy instalacyjne.
Dużą uwagę poświęcamy domom o mniejszej powierzchni, ponieważ to właśnie w nich największą sztuką jest zaproponować ciekawe i funkcjonalne wnętrza oraz ubrać je w przyjemne dla oka i proporcjonalne elewacje. Takich propozycji w naszej ofercie nie brakuje, więc mamy nadzieję, że wybierzecie swój dom spośród prezentowanych w katalogu projektów.
Oczywiście znajdziecie w naszej kolekcji domy z rozmachem, z dużymi przeszkleniami, otwartymi i wysokimi wnętrzami, rozbudowaną funkcją, jednak zawsze przyświeca nam idea złotego środka i wyważenia między tym co modne i efektowne, a tym co racjonalne.  
Katalogowa oferta w postaci projektów na osiedla, bliźniaków, szeregówek oraz projektów budynków usługowych kierowana jest do deweloperów i osób planujących otworzyć własny biznes.
Wszystkie projekty możemy dostosować do indywidualnych potrzeb lub też przygotować projekt od podstaw. Wybierając projekt w naszym biurze macie gwarancję, że Wasz dom będzie spełniać najwyższe standardy.
Zapraszamy do współpracy,
architekt Monika Brandić Lipińska z Zespołem Biura