PROMOCJA
ULUBIONE
CIEPŁE DOMY

CIEPŁE DOMY

1 (31) 2015

O projektach
Dlaczego projekt indywidualny od Lipińskich?
Dlaczego projekt katalogowy od Lipińskich?
Jak zamówić projekt
Nasi przedstawiciele na terenie kraju
Dlaczego warto postawić na odnawialne źródła energii?
Projekty domów
Oferta dla deweloperów


Zmiany, zmiany, zmiany... Drodzy Inwestorzy, tuż po długo oczekiwanej nowelizacji prawa budowlanego znoszącej konieczność uzyskiwania pozwolenia na budowę domu, oddajemy w wasze ręce najnowszy katalog z projektami naszego autorstwa. Znajdziecie w nim projekty nie za duże, do stu czterdziestu kilku metrów, tanie w budowie i użytkowaniu.

Skrócenie czasu i procedur od złożenia projektu w urzędzie do możliwości rozpoczęcia budowy to zmiana, która dla wielu inwestorów będzie sporym ułatwieniem na drodze do zamieszkania w wymarzonym domu.
Trzeba jednak zaznaczyć, że ze zgłoszenia z projektem zamiast z uzyskania pozwolenia na budowę można skorzystać tylko wówczas, jeśli obszar oddziaływania budynku domu jednorodzinnego nie wykracza poza granice działki. W takim przypadku, gdy starosta nie wniesie sprzeciwu, po 30 dniach (wcześniej 65 dni) można rozpoczynać budowę. Skraca się również czas oddawania domu do użytku z 21 do 14 dni.
Zawartość projektów katalogowych nie ulega zmianie. Nie zmienia się też wymóg zgodności projektu z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego i Warunkami Zabudowy. Większość zmian dotyczy redukcji ilości dokumentów, które są wymagane przy składaniu projektu, przy czym nowym wymogiem jest sporządzenie przez projektanta informacji o obszarze oddziaływania obiektu.

Obok zmian prawnych jesteśmy też świadkami sporej rewolucji technologicznej związanej z energooszczędnym budownictwem. Od stycznia 2014 roku do stycznia 2021 roku stopniowo będą zaostrzane przepisy dotyczące ochrony cieplnej budynków. Ostatecznie obok poprawy jakości cieplnej dostępnych i użytych w projektach materiałów, pociągnie to za sobą wymóg stosowania przez inwestorów źródeł ciepła wykorzystujących energię odnawialną. Czy spowoduje to wzrost kosztów budowy domów? Zapewne tak. Miejmy jednak nadzieję, że do tego czasu zostanie wprowadzony skuteczny program wsparcia budownictwa indywidualnego.

Nie czekając na powyższe zmiany nasze Biuro Projektowe wciąż pracuje nad optymalizacją rozwiązań w projektach pod kątem przyszłych kosztów użytkowania i minimalizacji kosztów budowy. Nasza kolekcja jest przystosowana do nadchodzących zmian, dlatego kupując projekt od Lipińskich macie gwarancję, że nie poniesiecie dodatkowych kosztów związanych z przystosowaniem projektu do nowych przepisów, a koszty budowy i eksploatacji domu będą odpowiednio zbilansowane.
Nieustannie dostosowujemy też naszą kolekcję do potrzeb i wymagań inwestorów. Stąd w katalogu obok najchętniej wybieranych projektów domów pojawiło się sporo niepublikowanych wersji najpopularniejszych projektów oraz kilka zupełnie nowych pomysłów np. na wąskie działki.

Zapraszamy do lektury i życzymy udanych wyborów, w których chętnie Was - Drodzy Inwestorzy - wspomożemy naszą wiedzą i ponad 20-letnim doświadczeniem w branży budownictwa jednorodzinnego.

Ludwika Juchniewicz - Lipińska z Zespołem Biura