PROMOCJA
ULUBIONE
CIEPŁE DOMY

CIEPŁE DOMY

1 (28) 2013

 • Strona www
 • Technologie w projektach
 • O projektach
 • Dlaczego projekt katalogowy od Lipińskich
 • Jak budować energooszczędnie
 • Pieniądze dla oszczędzających energię
 • Dlaczego projekt indywidualny od Lipińskich
 • Jak zamówić projekt
 • Projekty domów
 • Nasi przedstawiciele na terenie kraju
 • Oferta dla deweloperów


Szanowni Państwo,

Będą istotne zmiany w budownictwie jednorodzinnym:

Po pierwsze od stycznia 2014 roku wchodzą nowe  warunki techniczne jakie muszą spełniać obiekty budowlane. Domy, które będziemy budowali staną się bardziej energooszczędne. Można spierać się z zasadnością niektórych przepisów, oceniać je jako skomplikowane, utrudniające i ograniczające proces projektowy oraz podnoszące koszt inwestycji. Są one jednak sporym krokiem w pożądanym kierunku. Będziemy musieli zwracać uwagę przede wszystkim na tzw. współczynnik Ep, czyli zużycia energii pierwotnej do ogrzania domu i zaspokojenia jego potrzeb bytowych. Od stycznia 2014 roku Ep wymagane będzie na poziomie 120 kWh/m2/rok, od 2017 na poziomie 95 kWh/m2/rok, a od 2021- 70 kWh/m2/rok. Ten ostatni parametr wymusi budowanie domów w standardzie zbliżonym do pasywnego.

Po drugie, zostały przyjęte przez rząd nowe założenia do projektu nowelizacji ustawy Prawo Budowlane. Przewidują one możliwość realizacji domów jednorodzinnych bez pozwolenia na budowę oraz uproszczenie formalności związanych ze zgłoszeniem budowy. Według ekspertów, zmiany te mogą istotnie ułatwić budowę domu jednorodzinnego - uproszczą procedury budowlane i skrócą termin rozpoczęcia inwestycji.

Po trzecie, rusza właśnie program Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska dopłat do kredytów na budowę domu energooszczędnego w standardzie NF40 i NF15. Jest wymagający ale spełnienie jego kryteriów zaowocuje wybudowaniem domu zaawansowanego technologicznie i energetycznie, a część nakładów pokryje dotacja 30 do 50 tysięcy zł w zależności od standardu energetycznego domu.

Zmiany te są zgodne z naszymi założeniami. 

Jako biuro architektoniczne od wielu lat propagujemy budownictwo energooszczędne, jesteśmy autorami pierwszego certyfikowanego domu pasywnego w Polsce i specjalizujemy się w projektowaniu CIEPŁYCH DOMÓW.

Projektujemy tak aby dom był energooszczędny i możliwie prosty i tani w realizacji. Stworzyliśmy największą w kraju autorską kolekcję domów energooszczędnych. Już dziś większość z naszych projektów spełnia normy na 2017 rok, a część - na 2021. Nieustannie pracujemy nad rozszerzaniem oferty, doskonaleniem naszych projektów, dostosowywaniem projektów do zmieniających się przepisów w sposób najbardziej pożądany przez inwestora. Z naszymi projektami łatwo, ekonomicznie i bezproblemowo wybudujecie dom. Dodatkową zachętą do podjęcia decyzji o realizacji domu właśnie teraz jest również fakt, że  każdy, kto podejmie decyzje o budowie w niedalekim czasie, skorzysta z niskich cen na rynku otwartym na inwestora i oferującym dobrą jakość. Nareszcie zaczęła się konkurencja jakościowa, a nie cenowa. Ale można przypuszczać, że taka sytuacja długo nie potrwa.

Dla wszystkich, którzy chcą skorzystać z nowych możliwości, a myślą o budowie domu energooszczędnego, najbliższy czas powinien być wyjątkowo dobry.

Zapraszamy do przestudiowania naszych propozycji. Pełną kolekcję naszych autorskich projektów znajdziecie na naszej stronie internetowej lipinscy.pl, do której obejrzenia Państwa zapraszam.

Pozdrawiam serdecznie,

Ludwika Juchniewicz-Lipińska z Zespołem Biura