Domy skosztorysowane z oferty projektów Lipińskich


 

Nasi architekci odpowiedzą na twoje pytania

  • 71 354 59 49
  • oraz:
  • 883 909 409
  • PON-PT 8:30-16:30
  • biuro@­lipinscy.pl
  • kontakt
 

Szczegółowe zestawienie materiałów do projektów

20 marca 2019

Projekty które znalazły się w grupie dostępnej pod linkiem lipinscy.pl/projekty-domow-z-kosztorysem zawierają opisane wcześniej szacunkowe wyliczenia w formie "tabeli kosztów” przy zamówieniu bezpośrednio u nas (z wyjątkiem garaży i domów pasywnych). Jednak aktualna sytuacja na rynku budowlanym jest bardzo dynamiczna i ceny materiałów, a zwłaszcza robocizny dość szybko się zmieniają i często odbiegają od tych podanych w cennikach Sekocenbud. Dlatego realny budżet niezbędny do budowy można określić tylko analizując konkretny projekt i znając zestawienie materiałów czyli inaczej przedmiar robót dla tego wybranego domu.

projekt domu Mindelo dcb136 Lipińscy Domy

Do projektów z naszej kolekcji dodatkowo można zamówić tzw. kosztorys ślepy w cenie 123 zł brutto. Jest to opracowanie, w którym na podstawie rysunków i pełnej dokumentacji technicznej obliczone są wszystkie ilości materiałów i zakresy robocizny oraz sprzętu. Na jego podstawie można dokonać zakupu bloczków do realizacji ścian zewnętrznych czy odpowiedniej ilości wybranych dachówek na pokrycie dachu. W tym kilkunasto- lub kilkudziesięciostronicowym opracowaniu nie ma żadnych cen. Natomiast podane są szczegółowo obmiary konkretnych prac i materiałów (w przyjętych jednostkach odpowiednio: metrach bieżących, metrach kwadratowych, metrach sześciennych, kilogramach, sztukach czy kompletach). Zostały one podzielone na etapy: roboty ziemne, fundamenty, ściany nośne, kominy, elementy żelbetowe (w wybranych projektach stropy czy schody żelbetowe), konstrukcja i pokrycie dachu, okna, drzwi, ścianki działowe, tynki wewnętrzne, malowanie, posadzki i podłogi, elewacje oraz instalacje wodociągowe, kanalizacyjne, gazowe, grzewcze i elektryczne. Wszystkie elementy są zebrane w zestawienie materiałów.

Dodatkowo można również zamówić kosztorys inwestorski, w którym zawarte są również ceny poszczególnych elementów na podstawie wydawnictwa Sekocenbud. Kosztuje on 492 zł brutto.