PROMOCJA
ULUBIONE

Zalety domów o dwóch pełnych kondygnacjach

10 maja 2019

Domy piętrowe posiadają wiele niezaprzeczalnych zalet, Sprawdź je w projektach z kolekcji Lipińscy Domy

projekt domu Annecy dcp360 Biuro Lipińscy Domy

Jest to świetnie rozwiązanie nie tylko dla wysokich osób. Pozwala dodatkowo w pełni wykorzystać każde pomieszczenie np. na szafy w zabudowie czy okna w ścianach, a nie tylko dachowe jak w przypadku poddasza użytkowego.

Są to projekty zarówno z dachem płaskim, gdzie mamy stropodach żelbetowy, jak również z dachem spadzistym i wówczas zastosowana jest więźba dachowa. Wiele z tych domów posiada bardzo duże tarasy na piętrze, które w połączeniu z sypialnią czy master bedroom mogą stanowić luksusową przestrzeń dla mieszkańców.

Domy piętrowe są tańsze od parterowych w przeliczeniu na metr powierzchni jeśli chodzi o koszt konstrukcji dachu, pokrycia dachowego i fundamentów (co może być bardzo znaczące np. w projektach z płytą fundamentową), ponieważ dwie kondygnacje są pokryte jednym dachem i znajdują się na wspólnych fundamentach. Konieczne jest jednak wykonanie stropu i schodów.

Budynki z dachem spadzistym dwuspadowym lub wielospadowym są wyższe od domów z poddaszem użytkowym, więc zawsze trzeba wziąć pod uwagę ograniczenia dotyczące wysokości kalenicy i okapu ujęte w warunkach zabudowy.