PROMOCJA
ULUBIONE

Szukasz taniego w budowie domu – wybierz dom z dwuspadowym dachem

10 maja 2019

Tanie i praktyczne dachy dwuspadowe w projektach z kolekcji biura Lipińscy Domy

Prostota dachu składającego się tylko z dwóch połaci pozwala uniknąć wielu błędów wykonawczych, które są niestety częste w przypadku wykonywania innego rodzaju dachu, gdyż niewiele jest tutaj obróbek blacharskich. Dodatkowo ilość materiału jest zazwyczaj mniejsza niż w przypadku dachu cztero lub wielospadowego, co oczywiście wpływa na cenę. Ponadto przy dachu dwuspadowym wyliczenie ilości materiału na więźbę i materiału na pokrycie dachowe, jest bardzo proste.

projekt domu Lucca VII lmb71f biura Lipińscy Domy

Projekty domów z dachem dwuspadowym są funkcjonalne, proste, mają proporcjonalną bryłę oraz nieskomplikowane rozwiązania architektoniczne i konstrukcyjne. Są wygodne, łatwe w aranżacji, idealne do wyznaczenia wyrażanych stref mieszkalnych: dziennej i nocnej.

Dachy dwuspadowe znajdują zastosowanie zarówno w przypadku domów parterowych, jak i budynków z użytkowym poddaszem. W tym drugim przypadku wystarczy tak prosty zabieg, jak podniesienie ścianki kolankowej, by uzyskać na poddaszu więcej przestrzeni użytkowej.

Budynki z dachem dwuspadowym są szczególnie lubiane przez instalatorów instalacji fotowoltaicznych, ponieważ duże, symetryczne połacie pozwalają na prosty montaż paneli czy kolektorów. W tym przypadku najlepiej, by połacie dachowe przeznaczone pod montaż paneli były usytuowane od strony południowej. Pozwala to na maksymalne i najbardziej optymalne wykorzystanie energii słonecznej.