PROMOCJA
ULUBIONE

Rolety zewnętrzne - 6 faktów o których warto wiedzieć przed zakupem

21 lutego 2020

Dom powinien być naszą oazą spokoju i miejscem, w którym czujemy się najbezpieczniej. Aby dodatkowo zwiększyć poczucie intymności, wiele osób decyduje się na zamontowanie rolet zewnętrznych na oknach dachowych! Sprawdź, jakie zalety posiadają te rolety i co powinieneś wiedzieć przed ich zakupem.

Rolety zewnętrzne - 6 faktów o których warto wiedzieć przed zakupem

Obecnie coraz częściej traktujemy rolety na okna pionowe jako niezbędny element wykończenia domu. Równie wiele, jeśli nie więcej zalet posiadają modele rolet do okien dachowych, montowane na zewnątrz. Aby nie kupować w ciemno, warto przed decyzją o wyborze konkretnego modelu poznać najważniejsze informacje o tym rodzaju rolet. Dla ułatwienia przygotowaliśmy krótkie zestawienie

6 najważniejszych informacji o roletach zewnętrznych

Rolety do okien dachowych - dlaczego warto?

Niekwestionowanie najważniejszą zaletą rolet zewnętrznych na okna dachowe jest ich funkcja ochrony przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń na poddaszu, co może być wyjątkowo uciążliwe, w szczególności latem. To jedyny element wyposażenia okna, który całkowicie je zaciemnia, a także redukuje ilość ciepła dostającego się do środka nawet o 94%. Oprócz tego rolety zewnętrzne przez cały rok chronią przed hałasem, a w chłodniejszych okresach (zimą, ale także podczas silnego wiatru lub ulewy) także przed zbytnim wychłodzeniem pomieszczenia. Badania wykazały, że po zamontowaniu rolet zewnętrznych izolacja w pomieszczeniu poprawia się o około 17%.

Okna dachowe dają dodatkowo wyjątkową możliwość obserwacji nieba z wnętrza domu. Umieszczone na nich rolety zewnętrzne zapewniają poczucie bezpieczeństwa. Dzięki nim to Ty decydujesz, kiedy chcesz patrzeć na świat, a kiedy odgrodzić się od tego, co na zewnątrz. Warto wspomnieć, że jest to także bardzo dobre rozwiązanie do pokoju najmłodszych, ponieważ dzięki pełnemu zaciemnieniu zasypianie jest znacznie łatwiejsze, niezależnie od pory dnia.

Rolety zewnętrzne rodzaje - uniwersalny model

Wybór odpowiednich rolet nie musi być trudny. Rolety zewnętrzne VELUX występują w jednym, uniwersalnym modelu, który pasuje do większości okien marki.

Do Twojej decyzji pozostaje zatem tylko wybór jednego z trzech rodzajów sterowania: manualny, elektryczny lub solarny. Pozwala to znacznie ograniczyć problemy i dylematy związane z kupnem. Bardziej skomplikowany może być wybór rolet na okna kolankowe i wyłazy dachowe, jednak wyposażenie do takiego rodzaju okien również znajdują się w naszej ofercie.


Rolety naokienne zewnętrzne - czy kolor ma znaczenie?

O ile wśród rolet wewnętrznych jest możliwy szeroki wybór dostępnych kolorów, o tyle modele zewnętrzne VELUX są dostępne tylko w jednym kolorze - tytan-cynk w kolorze ciemnoszarym - i są wykonane z lakierowanego aluminium.

Dlaczego? Liczne rygorystyczne testy przy różnych warunkach atmosferycznych wykazały, że to właśnie takie cechy zapewnią roletom zewnętrznym trwałość i skuteczność na długie lata.

Sterowanie roletami zewnętrznymi - jakie wybrać?

Dzięki zastosowaniu zaawansowanych udogodnień technologicznych jako klient marki VELUX masz dziś do wyboru aż trzy opcje sterowania roletami zewnętrznymi.

 

  • Sterowanie manualne - czyli podstawowa metoda obsługi rolety obrotowej. Aby ją podnieść, należy wykonać obrót okna o 180 stopni. Odwrotny ruch spowoduje natomiast zasłonięcie rolety. To najprostsze rozwiązanie, ale też dziś najrzadziej wybierane. 
  • Zdalne sterowanie i zasilanie elektryczne - to bardzo intuicyjne rozwiązanie, umożliwiające zdalną obsługę rolet za pomocą klawiatury naściennej. Możesz zdecydować się na ten mechanizm, nawet jeśli nie posiadasz zasilanego elektrycznie okna dachowego.
  • Zdalne sterowanie i zasilanie solarne - działa na podobnej zasadzie, jak poprzedni mechanizm, ale zamiast zasilania elektrycznego wykorzystuje energię słoneczną. To opcja dobra dla budynków, w których wcześniej nie doprowadzono przewodów elektrycznych do okien. Bezinwazyjny montaż rolet pozwala na oszczędność czasu i kosztów instalacji.

 

Idąc z duchem czasu, marka VELUX wprowadziła jeszcze jedno udogodnienie dotyczące obsługi rolet dachowych rolet zewnętrznych . Teraz, prócz sterowania za pomocą przycisku naściennego, możesz również obsługiwać je za pomocą aplikacji mobilnej VELUX ACTIVE w Twoim telefonie.

Rolety zewnętrzne montaż - okna VELUX

Ze względu na wysokie położenie okien dachowych rolety zewnętrzne w tym miejscu powinien montować wyłącznie specjalista. Szczegółowe instrukcje znajdują się na naszej stronie internetowej. Tobie pozostaje wybór modelu, co okazuje się bardzo proste - wystarczy znaleźć oznaczenie typu okna VELUX, które znajduje się na ramie okiennej (widoczne do otwarciu) oraz określić sposób obsługi rolety. Zebrane informacje wystarczy podać podczas składania zamówienia w sklepie stacjonarnym, online lub telefonicznie.

Rolety zewnętrzne na okna dachowe - czy to się opłaca?

Rolety zewnętrzne są droższe od swoich wewnętrznych odpowiedników. Warto jednak podkreślić, że ze względu na ich wysoką odporność na uszkodzenia jest to inwestycja na wiele lat, a nawet na całe życie. Dlatego jeżeli budujesz lub urządzasz dom z poddaszem, uwzględnij zakup rolet tego typu w swoim budżecie.

Rolety zewnętrzne to najskuteczniejsza metoda zapewnienia wysokiego komfortu przebywania na poddaszu, niezależnie od pogody. Dają możliwość kontrolowania temperatury, natężenia światła oraz hałasu. Jeżeli więc planujesz zagospodarowanie tej części domu, sprawdź ofertę rolet zewnętrznych VELUX!