PROMOCJA
ULUBIONE

Projekt na wyjątkową działkę

28 września 2009

Działka, która odznacza się szczególnymi walorami krajobrazowymi jest zazwyczaj bardzo atrakcyjna.

Właściciele takich działek najchętniej wybierają domy, które swoją architekturą „otwierają się” na otaczające je piękno. Chcą się wówczas móc cieszyć atrakcyjnymi widokami, nawet kiedy przebywają w domu. Dom, który będzie pasował na taką działkę powinien umożliwiać podziwianie otoczenia nie tylko z pokoju dziennego. Są rózne zabiegi umożliwiające korzystanie z uroków otaczającego krajobrazu. W przypadku kiedy działka jest zadrzeiwona, a my chcemy mieć widok na dalej położone atrakcje krajobrazowe możemy wybrać projekt z salonem na piętrze. Zamienione funkcje dzienne z sypialnianymi, które zlokalizowane są wówczas na parterze to nietypowe, ale w tym wypadku idealne rozwiązanie.

Są też projekty pozwalające na korzystanie z pięknych widoków z pokojów prywatnych na drugiej kondygnacji. Oczywiście są to przede wszystkich duże przeszklenia, któych lokalicację i wielkość można dostosować do własnych potrzeb np. powiększając okna wychodzące na konkretny krajobraz lub lokalizując w odpowiednim miejscu lukarny w dachu. Dobrym rozwiązaniem są też tarasy np. nad garażem, które pozwolą na widok po horyzont.

Nie zawsze jest konieczność oglądania widoków z górnej kondygnacji. Często wystarczy obrócić dom o 90 stopni aby zwrócić go przeszkleniami, czy tarasem w odpowiednim kierunku. Inwestorzy często decydują się na taki zabieg mimo niezbyt korzystnego usytuowania wobec stron świata, czyli np. w przypadku kiedy widoki są od północnej strony, ponieważ kontakt z przyrodą jest dla nich bardziej istotną kwestią niż niż względy energetyczne.

W przypadku problemów z doborem odpowiedniego projektu do działki nasi architekci służą pomocą w wyborze i ewentualnym dostosowaniu projektu do działki i wymogów Inwestorów. Zapraszamy do kontaktu: biuro@lipinscy.pl lub tel. 71 354 59 49