PROMOCJA
ULUBIONE

Nowy standard na nowe czasy - okna dachowe GREENVIEW

7 lutego 2024

Domy budowane w zgodzie z naturą to domy energooszczędne, w których zastosowano wiele proekologicznych rozwiązań. Okna dachowe nowej generacji GREENVIEW łączą najwyższe standardy funkcjonalne i estetyczne z dostosowaną do zmieniającego się klimatu wysoką energooszczędnością. Posiadają także rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo w obliczu gwałtownych zjawisk pogodowych. Dodatkowo są produkowane w zgodzie z naturą (certyfikat Carbon Footprint Approved) - bo wiemy jak ważna jest dbałość o Ziemię dla nas, i dla przyszłych pokoleń.

Nowy standard na nowe czasy - okna dachowe GREENVIEW

Naturalne światło

Naturalne światło nie tylko wpływa korzystnie na nasz nastrój i samopoczucie, ale przede wszystkim na pozytywny bilans energetyczny budynku. Energię słoneczną najbardziej optymalnie wykorzystamy podczas naturalnego procesu nagrzewania się poddasza, którą docenimy w zimowe, chłodne dni.  Tym samym bardzo istotne jest rozmieszczenie okien zgodnie z wędrówką słońca i funkcją pomieszczeń. Montaż  okien dachowych od południa idealnie sprawdzi się w pokojach dziennych, gdzie zapewni nam stały kontakt ze światłem. Pomieszczenia mieszczące się od strony północnej poddasza lepiej wykorzystać na sypialnie.

Fakro-FTP-V-GREENVIEW-room
Fakro FTP V GREENVIEW

Energooszczędna konstrukcja

Zapraszając naturalne światło do naszego domu musimy pamiętać, że montując okna należy zwracać uwagę nie tylko na wielkość przeszklenia, ale przede wszystkim na użyte pakiety szybowe. Dlatego w nowej generacji okien dachowych FAKRO GREENVIEW została zastosowana innowacyjna konstrukcja okna, z wyższym profilem skrzydła oraz nowym, trzyszybowym pakietem P50. Takie rozwiązanie pozytywnie wpływa na zmniejszenie ilości energii potrzebnej do nagrzania poddasza. Pakiet P50, którego grubość wynosi, aż 44 mm umożliwia głębsze osadzenie go w konstrukcji skrzydła, co poprawia termoizolacyjność całego okna. Okna GREENVIEW posiadają także technologię thermoPro, która podnosi energooszczędność oraz zwiększa ich trwałość.

Fakro-FTP-X-GreenView-cross-section
Fakro FTP X GREENVIEW - przekrój

Świeże powietrze

Naturalne światło i świeże powietrze to połączenie idealne. Nic więc dziwnego, że tak dbamy o cyrkulację powietrza w naszych domach. Wiedząc jak ważny jest napływ świeżego powietrza firma FAKRO w swojej nowej generacji okien GRENNVIEW zaprojektowała automatyczny nawiewnik. Umożliwia on napływ optymalnej ilości świeżego powietrza przy jednoczesnym niewychładzaniu wnętrza. To rozwiązanie cenione jest głównie podczas jesienno-zimowych dni, gdzie nie zawsze możemy uchylić okno.

Fakro-FTP-V P50 GreenView_Zdrowie

Cisza i spokój

Dźwięki płynące z zewnątrz to nie tylko śpiew ptaków. Często to uciążliwe odgłosy miasta w postaci samochodów, tramwajów, czy ulicznego gwaru. Wiedząc, że spokój jest na wagę złota FAKRO zastosowało w pakiecie P50 specjalną, podwójną dźwiękoszczelną folię ograniczającą przenikanie hałasu do wnętrza. Okna dachowe GREENVIEW to przyjazna cisza, która wpływa nie tylko na komfort pracy, ale przede wszystkim odpoczynku.

Bezpieczeństwo

Duża ilość okien w domu może nasuwać pytania o bezpieczeństwo. Jednak wysokiej klasy okna, którymi są GEENVIEW zapewniają najwyższy standard bezpieczeństwa. W oknach z pakietem P50 zewnętrzna szyba hartowana posiada dożywotnią gwarancję na gradobicie. Wewnętrzna antywłamaniowa szyba klasy P2A ma dwie warstwy folii, które ograniczają ewentualnie zranienie w przypadku pęknięcia szyby wewnętrznej. Okna dachowe GREENVIEW wyposażone są również w system topSafe, który podnosi bezpieczeństwo użytkowe oraz antywłamaniowe.

Fakro-FTP-V P50 GreenView_Ergonomia
Fakro FTP V P50 GREENVIEW-  ergonomiczna klamka

Ergonomia i łatwość utrzymania czystości

Wygoda oraz komfort użytkowania to jeden z najważniejszych aspektów przy wyborze okien dachowych. Nowo zaprojektowana, ergonomiczna i designerska klamka, umieszczona w dolnej części okien GREENVIEW jest ich niezaprzeczalnym atutem. Dodatkowo łatwość utrzymania w czystości okna dzięki zewnętrznej szybie z powłokę łatwozmywalną ogranicza częstotliwość mycia okien. Istotnym elementem jest również zasuwka blokująca obrócone o 180ᵒ skrzydło, zapewniająca wygodny sposób mycia zewnętrznej szyby.

Estetyka i design

Fakro-FTP-V P50 GreenView_Design
Fakro FTP V P50 GREENVIEW - nowoczesny design


Wybierając elementy stałe do naszych domów, jakimi są okna i drzwi wiemy, jak istotny jest ich design. Tym samym zwracamy uwagę nie tylko na materiał konstrukcyjny okien i jego wykończenie, ale także kształt i kolor oblachowania. W przypadku wykończenia wewnętrznego najczęściej wybieramy naturalny kolor drewna lub biały w oknach PVC. W przypadku  zewnętrznego oblachowania największą popularnością cieszy się kolor antracytowy RAL 9016, który idealnie pasuje do najbardziej popularnych pokryć dachowych.

Kontrola ponad wszystko

Decydując się na okna dachowe warto pamiętać o akcesoriach zewnętrznych i wewnętrznych. Rolety wewnętrzne nie tylko dodadzą uroku w pomieszczeniach, ale pozwolą nam na kontrolę napływającego światła. W przypadku montażu rolet zewnętrznych czy markiz dodatkowo wspomagamy bilans energetyczny.