PROMOCJA
ULUBIONE

Nowoczesne podejście do mieszkania na jednym poziomie

7 maja 2019

Komfort jest głównym czynnikiem wyboru nowoczesnych projektów domów parterowych

Strefa dzienna obowiązkowo musi być wyposażona w duże przeszklenia aby mieszkańcy mieli bezpośredni kontakt z ogrodem i mogli efektywnie wypoczywać w kontakcie z zielenią po intensywnym dniu pracy w zatłoczonym mieście. Bardzo często spotyka się w nowoczesnych rozwiązaniach duże przeszklenia również w strefie prywatnej w głównej sypialni, która miewa własny taras, ale też i w pokojach dziecięcych. Docenianie wartości jak najlepszego doświetlenia pomieszczeń zaczyna grać bardzo dużą rolę we współczesnym projektowaniu budynków mieszkalnych i ma ogromny wpływ na odczuwanie komfortu przez mieszkańców.

wnętrze domu z projektu Vitrac II dcb131a Lipińscy Domy

W parterowych domach jednorodzinnych niemal w standardzie lokalizuje się otwartą strefę dzienną, gdzie wszyscy mogą spędzać czas razem. Wspólne spędzanie czasu jest również bardzo istotnym aspektem, który należy brać obecnie pod uwagę przy projektowaniu nowoczesnych domów. Czas, a raczej jego brak, w kontekście wypoczynku, gra coraz większą rolę we współczesnym świecie. Projekty domów jednorodzinnych muszą nadążać za tą tendencją, oferując przestronną i wielofunkcyjną przestrzeń dzienną, łączącą kilka stref relaksu tak, aby można z nich było wygodnie korzystać przebywając razem z rodziną, czy znajomymi.

Strefa nocna natomiast powinna pozwolić odetchnąć i umożliwić maksymalne poczucie prywatności mieszkańcom. Przekłada się to na trend projektowania tzw. Master Bedroom, czyli sypialni gospodarzy z prywatną łazienką i garderobą. Często jest z niej bezpośrednie wyjście do ogrodu na osobny taras pozwalający wyciszyć się po ciężkim dniu.

Szeroko rozumiany „komfort” jest więc głównym aspektem, który bierze się pod uwagę wybierając najprostszy nawet projekt nowoczesnego domu parterowego.