PROMOCJA
ULUBIONE

Nowoczesne domy z ekologicznym dachem

15 kwietnia 2019

Projekty domów z płaskim dachem z kolekcji Lipińscy Domy idealne pod "zielony dach"

W naszej kolekcji mamy zarówno domy parterowe, jak i piętrowe tego typu. Niektóre z nich mają bardzo dużą powierzchnię dachu.

projekt domu Santander dcp371 Lipińscy Domy

Niestety często ograniczeniem okazują się warunki zabudowy danej działki. Nawet jeśli kąt nachylenia nie musi być duży, czyli miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza płaskie dachy, bywa, że problem stanowi powierzchnia biologicznie czynna.

Sytuacja taka może zdarzyć się np. na niewielkich działkach miejskich. Często procentowo lub powierzchniowo określona jest maksymalna powierzchnia zabudowy lub minimalna powierzchnia biologicznie czynna. W takich przypadkach idealnym rozwiązaniem jest zastosowanie odwróconych dachów zielonych. Są to powierzchnie stropodachów płaskich ze zmienionymi warstwami, gdzie istnieje możliwość uprawy roślinności.
Jest to możliwe w każdym projekcie z grupy https://lipinscy.pl/projekty-domow-z-plaskim-dachem. Taka powierzchnia pokryta roślinnością może być wg określonych zasad doliczona do wymaganej warunkami zabudowy powierzchni biologicznie czynnej (standardowo do terenu gruntu dolicza się 50% powierzchni stropodachów i tarasów zielonych), a przy tym jest to rozwiązanie bardzo ekologiczne, co jest w dzisiejszych czasach niezwykle istotne. Przestrzeń można dowolnie aranżować i wykorzystać np. jako wyjątkowy ogród. W komunikacji lub np. w sypialni na najwyższym piętrze domu można zastosować systemowe schody składane zewnętrzne do dachów płaskich i latem cieszyć się słońcem lub gwiaździstym niebem na dachu własnego domu.