PROMOCJA
ULUBIONE

Nowoczesna architektura wybiera beton

11 maja 2017

Niegdyś beton wykorzystywany był jedynie jako materiał strukturalny, który kojarzył się ze stanem surowym. Choć popularność zdobywał stopniowo już od połowy ubiegłego wieku, to w nowym stuleciu śmiało wkroczył nie tylko w szkielet budynków, ale i na elewacje, wnętrza i dachy.

Nowoczesna architektura wybiera beton

Wytrzymałość i plastyczność
Beton jest trwałym materiałem, dlatego stosowany jest między innymi w budowie lotnisk i autostrad, które muszą wytrzymywać ogromne przeciążenia. Ponadto jest to materiał bardzo plastyczny, dzięki czemu szczególnie często wykorzystywany jest przez artystów i pojawia się zarówno w przestrzeni publicznej, jak i domowym zaciszu. Te cechy pozwoliły wreszcie betonowi znaleźć się na dachach w postaci dachówek. Żywotność dachówek betonowych sięga niemalże 100 lat, a eleganckie kształty pozwalają latami cieszyć wrażliwe na estetykę oko.

Estetyka minimalizmu
Obecnie coraz silniejszą pozycję w architekturze ma minimalizm, w którym beton sprawdza się doskonale. Jego surowość podkreśla elegancki, charakter przestrzeni biurowców czy muzeów. Coraz częściej z budynków użyteczności publicznej beton trafia również do prywatnych wnętrz i na prywatne dachy, gdzie cieszy nie tylko elegancją, ale i funkcjonalnością.

– Pokryciem dachowym szczególnie popularnym wśród inwestorów są betonowe dachówki płaskie jak np. Teviva Cisar. Wysoka trwałość, mrozoodporność, zdolność do izolacji termicznej oraz elegancki minimalizm stanowią doskonałe połączenie, które sprawia, że Teviva tak często pojawia się w nowoczesnych projektach i realizacjach – mówi Łukasz Nowakowski, doradca techniczny Monier BRAAS. 


Modne dachówki betonowe Braas objęte Gwarancją Systemową
Firma Monier Braas wprowadziła z początkiem kwietnia 2017 Gwarancję Systemową, dzięki której inwestorzy mogą być pewni, że dach ułożony przez Certyfikowanego Dekarza Braas z dachówek oraz akcesoriów dachowych Braas nie straci swoich właściwości technicznych przez co najmniej 15 lat, a nawet jeśli pojawią się usterki, wystarczy zgłosić się do jednego producenta, który przeprowadzi całość wymaganych napraw. Gwarancją zostały objęte również modne dachówki betonowe. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronach www.braas.pl oraz www.GwarancjaSystemowa.pl


Wykorzystane zdjęcia pochodzą z archiwum firmy Monier Braas Sp. z o.o., producenta kompletnych systemów dachowych Braas.