PROMOCJA
ULUBIONE

Najliczniejsza kolekcja domów z dachem dwuspadowym

10 maja 2019

Najpopularniejszy wśród polskich inwestorów dach dwuspadowy jest najczęściej stosowanym rozwiązaniem w katalogowych projektach domów. Sprawdź u Lipińskich

Zasadniczo wynika to z dwóch głównych powodów. Po pierwsze są to domy najtańsze w budowie – prosta konstrukcja nie wymaga licznych kosztownych obróbek blacharskich i nie generuje wielu możliwości popełnienia błędów wykonawczych. Takie dachy wykonuje się zdecydowanie szybciej ze względu na powtarzalność elementów konstrukcji co wpływa na koszty niższe robocizny.

Drugi istotny powód to powszechne w naszym kraju warunki zabudowy, które narzucają Inwestorom taką geometrię dachu – często realizowane mogą być wyłącznie domy o dachu dwuspadowym, o określonym w pewnych granicach kącie nachylenia, o odpowiedniej wysokości czy konkretnym usytuowaniu kalenicy względem drogi dojazdowej.

projekt domu Vigo IV biura Lipińscy Domy

Mamy w kolekcji zarówno dachy zupełnie proste, o dwóch symetrycznych połaciach, bez żadnych elementów różnicujących, jak i dachy o głównych połaciach dwuspadowych, z jedną główną kalenicą, ale urozmaicone lukarnami, prostopadłymi niższymi połaciami zadaszającymi np. garaże czy tarasy lub nieregularnymi wydłużeniami okapów np. nad wejściem, pojawiają się również miejscami fragmenty zadaszeń płaskich. Każdy taki dom należy precyzyjnie zweryfikować z panującymi na danej działce warunkami zabudowy i w razie wypadku dostosować go do wytycznych w naszym biurze lub w ramach adaptacji u lokalnego architekta.