PROMOCJA
ULUBIONE

Na działce bez dostępu do gazu – wybuduj dom z kotłownią na paliwo stałe

3 kwietnia 2019

Kotłownia na paliwo stałe to wciąż popularna alternatywa dla gazu. W projektach Biura Lipińscy Domy można alternatywnie zastosować tradycyjny piec

projekt domu parterowego Ajaccio dcb73 Lipińscy Domy


Dla Inwestorów planujących takie rozwiązanie przygotowaliśmy kolekcję https://lipinscy.pl/projekty-domow-z-kotlownia-na-paliwo-stale, gdzie jako alternatywne rozwiązanie można zastosować co. z kotłem tradycyjnym.
Przy tego typu rozwiązaniu istotną sprawą jest zaplanowanie dużej kotłowni, której wymiary spełniają standardy tego typu pomieszczenia. Jest oczywiście wiele innych typów ogrzewania, jak: pompy ciepła, ogrzewanie fotowoltaiczne połączone z elektrycznym, wspomagająco także ogrzewanie kominowe. Są to często systemy droższe od ogrzewania paliwem stałym, stąd kotły na paliwo stałe cieszą się powodzeniem wśród inwestorów, którzy muszą się zmieścić w określonym budżecie. Duża kotłownia, wyposażona w nowoczesny piec, może być używana również w celach gospodarczych, jako dodatkowa przestrzeń do przechowywania. Dobór pieca o odpowiednich parametrach grzewczych leży po stronie instalatora, który musi uwzględnić liczbę mieszkańców, ich potrzeby bytowe oraz metraż, który trzeba ogrzać. Pod tym kątem dobiera się też liczbę i moc grzejników. Dodatkowo pomieszczeni takiej kotłowni musi być na tyle duże, by zapewnić wymaganą przez warunki techniczne kubaturę i przez producenta danego urządzenia odległości od ścian aby była możliwość obsługi, konserwacji czy ewentualnej naprawy pieca.