PROMOCJA
ULUBIONE

Mieszkaj w domu wielorodzinnym z własnym ogródkiem

11 kwietnia 2019

Mieszkanie w domu wielorodzinnym wcale nie oznacza ścisku i braku prywatności. Sprawdź jak rozwiązaliśmy dostęp mieszkańców do własnego ogródka.

projekt domu wielorodzinnego Everett II dcbl36a Lipińscy Domy

W naszej kolekcji https://lipinscy.pl/projekty-domow-wielorodzinnych proponujemy projekty domów wielorodzinnych w postaci połączonych segmentów nawiązujących do zabudowy jednorodzinnej szeregowej oraz budynków czteromieszkaniowych o niskiej intensywności zabudowy. W takim układzie dużo łatwiej wydzielić osobne wejście oraz prywatny fragment ogrodu.

W układzie segmentowym jest możliwość przeznaczenia całego segmentu na jedno mieszkanie. Uzyskujemy wówczas dom piętrowy, w którym łatwo można wydzielić strefę prywatną na piętrze pozostawiając parter do dyspozycji wszystkich domowników i gości. Bardzo często pozostaje też do zagospodarowania strych, który można przeznaczyć na studio, pokój rekreacyjny czy prywatną strefę nastolatka. Dla takiego rozwiązania nie ma problemu z wydzieleniem ogródka, jest on po prostu przedłużeniem segmentu na części niezabudowanej działki. Dzięki odpowiedniemu zaprojektowaniu ogrodu można uzyskać nawet dla niewielkich powierzchni bardzo przyjazną strefę relaksu na świeżym powietrzu.

Drugim rozwiązaniem jest podział segmentu na dwa mieszkania: dolne z dostępem bezpośrednim do ogrodu i górne np. z dużym tarasem. Górne mieszkanie często jest realizowane jako dwukondygnacyjne z wykorzystaniem strychu na pomieszczenia mieszkalne. W tym układzie można też realizować domy czteromieszkaniowe. W których dwa mieszkania są realizowane w lustrzanym odbiciu. Poprzez przewidzenie jednego wspólnego wejścia uzyskuje się możliwość wjazdu do garażu zlokalizowanego w piwnicy bezpośrednio od frontu domu. Co w przypadku wąskich działek ma niemałe znaczenie. Coraz częściej bowiem plany miejscowe wymagają przeznaczenia 2 miejsc parkingowych w granicy posesji na jedno mieszkanie. Takie rozwiązanie eliminuje ten problem.