PROMOCJA
ULUBIONE

Komfort akustyczny od Isover

6 grudnia 2016

Bardzo wiele osób, które wprowadzają się do nowych mieszkań skarży się na niemożliwy do zaakceptowania hałas. Denerwują nas hałasy dochodzące z zewnątrz, hałasy od pomieszczeń usługowych, czy wreszcie, te najbardziej uciążliwe, od sąsiadów. Polskie przepisy (normy, warunki techniczne) są dość liberalne pod tym względem.

Komfort akustyczny od Isover

Norma pochodzi z roku 1999 czyli sprzed 16 lat! Od tego czasu zmieniło się wiele rzeczy: materiały są bardziej innowacyjne, miasta są coraz gęściej zabudowane, sprzęt audio-video towarzyszy nam od rana do wieczora. Zatem większą dokuczliwość hałasu są w stanie równoważyć dostępne i łatwe w użyciu produkty i systemy do zastosowań akustycznych. Jednakże ciszę, której oczekujemy w naszych domach i mieszkaniach, musimy sobie „zaprojektować” zanim budynek zostanie wzniesiony.
Kolor ścian możemy zmienić, możemy wymienić okna choć to już jest bardziej kłopotliwe ale poprawienie izolacyjności akustycznej przegród jest niesłychanie trudne i efekt może nas wcale nie satysfakcjonować. Dlatego też ISOVER rekomenduje aby sprawdzać na etapie projektu, czy nasze mieszkanie tylko spełnia wymagania (co nie zapewni ciszy), czy je przekracza (co jest z kolei bardzo rzadkie).

Inwestorzy domu Multi-Comfort w Zielonkach k/Warszawy pp. Wierzchuccy nie mieli wątpliwości, że ich dom nie tylko ma zużywać mało energii ale ma też im zapewnić komfort akustyczny. Dlatego też zastosowano zarówno na podłodze na gruncie jak i na stropie międzypiętrowym, jako izolację akustyczną, wełnę mineralną. Na podłodze na gruncie, wełnę skalną STROPOTERM (spełnia ona również zadanie izolacji cieplnej – żeby ciepło z ogrzewania podłogowego nie uciekało na zewnątrz, do płyty fundamentowej), na stropie międzypiętorwym, wełnę szklaną TDPT. Produkt ten daje możliwość wykonania najcieńszej warstwy izolacji grubości 15 mm z bardzo dobrym parametrem akustycznym. Może być stosowany w pomieszczeniach o dużych obciążeniach użytkowych, gdzie stanowi stabilne podłoże dla warstwy dociskowej poddanej dużemu obciążenia równomiernie rozłożonemu (≤ 5kPa).
Poza tym TDPT i Stropoterm posiadają najniższy, czyli najlepszy poziom ściśliwości CP2 (maksymalna ściśliwość ≤ 2 mm), co wyróżnia je spośród innych produktów do izolacji akustycznej stropów. Pamiętać należy, że strop jeśli chodzi o akustykę musi nas izolować od dźwięków powietrznych (czyli np. głośnego radia grającego nad nami) i uderzeniowych (czyli np. stukania obcasów sąsiadki z góry). I właśnie TDPT chroni nas przed tymi dwoma rodzajami dokuczliwości.

Źródło: Saint-Gobain Construction Products Polska (marka ISOVER)