PROMOCJA
ULUBIONE

Kolekcje projektów domów na stronie lipińscy.pl

4 marca 2019

Zróżnicowany podział na kolekcje projektów domów na stronie Biura Projektowego Lipińscy ułatwia znalezienie wymarzonego projektu domu

Lipińscy projekty domów – podział ze względu na metraż

Największym zainteresowaniem cieszą się projekty domów niewielkich. Seniorzy lub osoby, które będą mieszkać same, najczęściej wybierają domy do 80 m2, z salonem połączonym z kuchnią, dwoma sypialniami, łazienką i spiżarnią, raczej bez garażu. Taki dom musi być wygodny i funkcjonalny, niedrogi w budowie i tani w utrzymaniu, najczęściej parterowy. Kolejną grupą inwestorów, którzy kupują dokumentacje projektowe w Lipińscy projekty domów są młode rodziny. Szukają one głównie domów o metrażu około 110-150 m2, najchętniej z użytkowym poddaszem i garażem. Na parterze powinna znaleźć się część wspólna: duży salon z kuchnią, obszerne pomieszczenie gospodarcze, łazienka i osobna toaleta, czasem także dodatkowy pokój – sypialnia dla gości lub gabinet. Na poddaszu znajduje się część prywatna – sypialnie dzieci i rodziców, łazienka, garderoby, często pralnia. Kolejną grupą inwestorów są osoby budujące swój kolejny dom, nastawione na wygodę i komfortowe użytkowanie. Szukają one domów powyżej 160 m2, z przestronnym wnętrzem, często z osobną strefą z sypialnią, łazienką i garderobą (domy z master bedroom), z dużym garażem i dodatkową przestrzenią rekreacyjną: sauną, siłownią, pokojem kinowym itp.

Lipińscy projekty domów – podział ze względu na typ domu

Ze względu na typ domu najbardziej prosty podział sprowadza się do takich kolekcji jak:

1.domy parterowe (domy  małe i średnie, posiadające 2-4 sypialni, tanie w budowie, często z możliwością adaptacji poddasza, o prostych i funkcjonalnych rozwiązaniach).

2. domy z poddaszem i piętrowe z płaskim dachem (projekty tradycyjne jak i nowoczesne, o prostej bryle, ale również takie z nietypowymi rozwiązaniami architektonicznymi.  W domach z płaskim dachem nie ma oczywiście skosów, a co za tym idzie - wykorzystany jest każdy m2 powierzchni).

3.domy w zabudowie bliźniaczej (nadają się na wąską działkę, idealne dla rodzin wielopokoleniowych, gdzie każda z rodzin ma zapewnioną pełną funkcjonalność).

4. domy w zabudowie szeregowej ( oferta przeznaczona głownie dla deweloperów, nadają się doskonale na wąską i małą działkę.  Wyróżnia je ciekawa architektura  i funkcjonalność rozwiązań. Każdy segment można zestawiać w dowolnej konfiguracji, co daje duże możliwości optymalnego zagospodarowania działki.

5. domy weekendowe (Inaczej zwane domami rekreacyjnymi. Doskonale nadają się do budowy na działce nad jeziorem, morzem, w górach lub na leśną polanę. Wiele z przedstawionych domków rekreacyjnych z powodzeniem można zaadaptować  jako budynki całoroczne).

6. garaże – projekty garaży zarówno na jedno auto, jak i budynki wielostanowiskowe. Uniwersalność w ich projektowaniu pozwala na harmonijne ich zestawienie z większością projektów katalogowych z kolekcji Lipińscy projekty domów.

Kolekcja garaży z naszej pracowni obejmuje budynki  wolnostojące, zarówno małe jak i wielostanowiskowe. Często w garażu przewidziano dodatkowe pomieszczenie gospodarcze.  Projekty przedstawione w tym dziale są różnorodne pod względem  stylu architektonicznego, co daje możliwość łatwego dopasowania garażu do domu.

7. projekty budynków usługowych – warsztaty, biura, domy weselne (idealna propozycja dla inwestorów szukających budynku do prowadzenia swojego biznesu).

8. projekty pensjonatów i obiekty agroturystyczne (funkcjonalnie opracowane obiekty, z przeznaczeniem na działalność usługową  w zakresie wynajmu pokojów czy sal na wesela i konferencje).

Lipińscy projekty domów – podział ze względu na specyficzne cechy projektu

1. domy energooszczędne (projekty domów ekonomicznych w budowie  i tanich w eksploatacji, w większości wyposażony w rekuperację, co zapewnia duży komfort użytkowania. 

2. domy pasywne (projekty  domów wysokoenergetycznych, bez ogrzewania. Technologia ich wykonania bazuje na zastosowaniu najnowocześniejszych i najbardziej energooszczędnych technologii i materiałów.  Lipińscy projekty domów są autorami pierwszego certyfikowanego domu pasywnego  w Polsce i Europie środkowo-wschodniej w Smolcu koło Wrocławia.

3.  domy z wjazdem na działkę od południa   (projekty te mają specjalnie opracowany układ  -  pokój dzienny lub salon jest usytuowany  zlokalizowany na tej samej elewacji co wejście do domu, co pozwala na maksymalne wykorzystanie naturalnego światła i pozyskiwania ciepła z energii słonecznej.