PROMOCJA
ULUBIONE

Kobiece sugestie przy wyborze projektu domu

9 września 2010

Wybór projektu domu – na co powinna zwrócić uwagę przyszła pani domu?

Przy wyborze naszego przyszłego domu kierujemy się różnymi przesłankami. Najczęściej wybór uzależniony jest od naszych możliwości finansowych i oczekiwań. Odstawmy  jednak na bok racjonalne argumenty i przyjrzyjmy się roli, jaką przy wyborze pełni kobieta. Na pewno my – kobiety mamy nieco inne od męskich oczekiwania i wyobrażenia na temat naszego planowanego lokum. Stawiając sprawę wprost - mniej liczymy się z kosztami, bardziej kierujemy się intuicją niż konkretami. Zawsze jednak mamy na względzie wygodę i funkcjonalność mieszkańców.

Niejedna pani domu wybór projektu uzależnia od tego, czy będzie w nim spiżarnia, garderoba, dodatkowa łazienka, często też pralnia z suszarnią. Spiżarnia przy kuchni to coraz częściej nie opcja, a warunek stawiany przez kobiety. Każda z nas doskonale wie, ile trudności nastręcza pomieszczenie wszystkich niezbędnych domowych szpargałów tak, by były ukryte, ale jednocześnie, by był do nich łatwy dostęp. Oprócz sprzętów domowych, słoików z zaprawami, worków z ziemniakami , musimy gdzieś przecież pomieścić wiaderka, mopy, ściereczki i dziesiątki innych rzeczy, czego – o czym jestem przekonana – nie zrozumie żaden mężczyzna. Dlatego też spiżarnia albo nawet niewielkie pomieszczenie gospodarcze to wygodne rozwiązanie tego problemu. Podobnie rzecz ma się z garderobą, której czeluści pomieszczą dziesiątki  par butów, kurtki zimowe, płaszcze i całe mnóstwo innych ubrań. A jeśli w garderobie zmieści się jeszcze deska do prasowania – zadowolenie gospodyni trudno wprost wyrazić.  Wygodnym rozwiązaniem jest wygospodarowanie także niewielkiego nawet pomieszczenia, czy szafy przy wejściu do domu,  w wiatrołapie. W takiej podręcznej garderobie można schować używane na co dzień ubrania, buty, parasolki. Coraz więcej kobiet marzy także o dodatkowej, nawet niewielkiej łazience przy sypialni. Taka łazienka po pierwsze zapewni intymność, po drugie – w połączeniu z garderobą i pokojem sypialnym – stanie się przytulnym królestwem. Istotne dla kobiet jest także, by zaplanować w domu osobną pralnię z suszarnią. Takie rozwiązanie znacznie poprawia komfort mieszkania, gdyż zyskujemy osobne pomieszczenie, uwalniając tym samym sypialnię od sterty wiszącego na suszarkach prania.

Jedna Inwestorek, która mieszka w domu zbudowanym według gotowego projektu Berlin zapytana, na co ona zwracała uwagę przy jego wyborze, odpowiedziała, że najbardziej istotne było dla niej posiadanie pomieszczenia gospodarczego przy kuchni, dwóch łazienek oraz tarasu. Zwróciła uwagę, że taras, zwłaszcza ten usytuowany od strony południowej, powinien być zadaszony. W innym wypadku trudno na nim wytrzymać w letnie popołudnia, a przy deszczowej pogodzie także nie można na nim wygodnie posiedzieć. Nie poleca natomiast ogrzewania kominkowego, ponieważ posiadanie kominka wiąże się niestety z koniecznością regularnego czyszczenia go, a w salonie zawsze będzie trochę bardziej się brudzić  z tego powodu. Zwolennicy posiadania kominka argumentują natomiast, że atmosfera, którą on zapewnia jest niepowtarzalna i wyjątkowa. Jak więc widać, ilu Inwestorów, tyle opinii, natomiast niewątpliwie kobiece sugestie warto wziąć pod uwagę przy wyborze projektu.