PROMOCJA
ULUBIONE

Jak wybrać najlepszy projekt dla niewielkiej rodziny?

6 czerwca 2019

Projekty domów dla małych rodzin to najczęściej wybierane domy w Polsce

W zależności od liczby mieszkańców, inwestorzy budują domy z dwoma lub trzema sypialniami. Rozkład pomieszczeń zależy od tego, czy dom jest parterowy, czy z piętrem lub z użytkowym poddaszem.

projekt domu Oban lmb96 Lipińscy Domy

Parterowe projekty domów dla małych rodzin mają zlokalizowane wszystkie pomieszczenia na jednym poziomie, co jest wygodne zwłaszcza w przypadku ich użytkowania przez osoby starsze lub najmłodszych mieszkańców. Naturalne uniknięcie barier architektonicznych umożliwia swobodę poruszania się po takim domu i dosyć dużą możliwość przystosowania go do potrzeb osób niepełnosprawnych.

projekt domu Oslo lmp26 Lipińscy Domy

Projekty domów dla małych rodzin z użytkowym poddaszem lub piętrowe, mają zdecydowanie wyraźniej podkreślony podział na strefę wspólną zlokalizowaną z reguły na parterze i strefę prywatną, zaplanowaną na wyższej kondygnacji. Taki układ wnętrza zapewnia wszystkim mieszkańcom możliwość korzystania z domu według własnych upodobań. W wolnych chwilach rodzina może spędzać czas w ogólnodostępnym salonie, a w razie potrzeby udać się do swoich zacisznych sypialni.

Projekty domów dla małych rodzin opracowane są w różnej technologii, z zastosowaniem różnorodnych systemów grzewczych i wentylacyjnych, w różnej stylistyce. Wśród wielu takich domów, dostępnych na rynku projektów katalogowych, z pewnością każdy znajdzie swój wymarzony projekt, idealny pod każdym względem.