PROMOCJA
ULUBIONE

Domy nowoczesne - nowy trend

17 stycznia 2019

Nowoczesne projekty domów są coraz częściej wybierane przez inwestorów szukających wymarzonego domu

projekt nowoczesnego domu Belfast - Lipińscy Domy

Wnętrza nowoczesnego domu

Dom nowoczesny to także wnętrze – przestronne, jasne, wysokie – dające wiele różnych możliwości aranżacyjnych. Takie lokum można umeblować na wiele różnych sposobów, a najbardziej modne ostatnio trendy to styl loftowy, industrialny czy styl skandynawski.

Indystrialny styl loftowy 

Coraz częściej spotykany styl loftowy, zwany jest też stylem przemysłowym, a jego początków doszukiwać się można w wystroju nowojorskich loftów, czyli zaadaptowanych na mieszkania hal i pomieszczeń pofabrycznych. Jego charakterystyczną cechą były wysokie, surowe wnętrza, widoczne elementy zbrojenia, odkryte rury i ciągi wentylacyjne, duże przeszklenia, w których dominowały surowe metalowe szprosy. Obecnie stosowany styl loftowy, zwłaszcza w mieszkaniach europejskich jest ocieplony, bardziej domowy. Królują w nim duże, surowe lampy, meble z metalu i surowego drewna, proste kanapy, duże przeszklenia, elementy kute lub z tworzyw sztucznych, surowe, żelbetowe schody. Na ścianach jasnych eksponuje się beton lub surową cegłę, a instalacje elektryczne czy hydrauliczne pozostawia się widoczne, natynkowe. We wnętrzach industrialnych projektuje się antresolę – doskonałe miejsce do stworzenia sypialni lub pracowni. Coraz częściej stosowane są meble z europalet, bardzo oszczędne w formie i o prostych kształtach. Surowość wspomnianego trendu ocieplić można poprzez zastosowanie kontrastowego koloru, materiałów o różnych fakturach i wzorach, puchatych poduszek. Typowy styl industrialny wybierają głównie osoby młode, nastawione na mieszkanie w wygodnych, ale niebanalnych wnętrzach, lubiące przestrzeń i jasne pomieszczenia.

Przytulny styl skandynawski

Dla rodzin z dziećmi, które chcą zamieszkać w domu nowoczesnym, lepiej sprawdzi się przytulniejszy w odbiorze styl skandynawski. W ostatnich latach zyskał on wielu zwolenników zwłaszcza wśród osób ceniących prostotę i funkcjonalność w codziennym użytkowaniu. Trzy podstawowe wyznaczniki tego modnego kierunku to: minimalizm, funkcjonalizm i maksymalne wykorzystanie naturalnego światła. Charakterystyczną cechą stylu skandynawskiego w aranżacji nowoczesnego domu jest nawiązanie do natury, korzystanie z takich materiałów i rozwiązań jak : kamień, wiklina, drewno, bawełna, len. Obowiązkowe jest także stosowanie jasnych lub rozbielonych kolorów w pomieszczeniach i oszczędność w doborze dodatków i elementów dekoracyjnych, jak choćby rezygnacja z zasłon i firanek - co z kolei nie oznacza, że wnętrza są puste i zimne. Tyle tylko, że każdy dodatek jest przemyślany i współgra z resztą wystroju, nic nie jest przypadkowe. Styl skandynawski charakteryzuje się także łączeniem różnych form – taki eklektyzm sprawia, że stara, wiekowa, nadgryziona zębem czasu komoda doskonale wyglądać będzie w jasnym, oszczędnym i dosyć nowoczesnym wnętrzu. W wystroju wnętrza w stylu skandynawskim doskonale sprawdzą się dodatki w stylu handmade – podkreślą one wyjątkowy i niepowtarzalny charakter domu.

Nowoczesne wnętrza czyli funkcjonalne

Jak widać, dom nowoczesny może być zaprojektowany w dowolnym stylu, może czerpać z wielu kierunków i modnych trendów aranżacyjnych, natomiast bez względu na nurt, w jakim zostanie urządzony, najważniejsza dla mieszkańców niezmiennie będzie wygoda i funkcjonalizm co najlepiej widać oglądając kolekcję Lipińscy domy nowoczesne.