PROMOCJA
ULUBIONE

Dom z dużą kotłownią to więcej miejsca do przechowywania

10 maja 2019

Projekty domów z dużą kotłownią to dobry wybór nie tylko dla tych, którzy planują ogrzewanie paliwem stałym, ale też dla ceniących porządek.

W pierwszym przypadku wybór projektu domu z dużą kotłownią jest koniecznością, gdyż takie pomieszczenie musi spełniać odpowiednie warunki techniczne, by móc tam wstawić piec na pellet, ekogroszek czy inny opał tego typu. Warunki te dotyczą głownie minimalnych rozmiarów – kotłownia powinna być na tyle duża, a piec tak usytuowany, by zapewnić dostęp do urządzenia w celach naprawczych i konserwacyjnych.

projekt domu Aspen III lmb67b Lipińscy Domy

W drugim przypadku, przy wyborze ogrzewania gazowego, duża kotłownia nie jest koniecznością, gdyż kocioł gazowy można zlokalizować nawet w łazience. Jest to raczej świadomy wybór inwestorów, którzy zdają sobie sprawę z tego, że w kotłowni zyskują wygodną, dodatkową przestrzeń gospodarczą. Ponieważ przy kotle gazowym kotłownia jest pomieszczeniem czystym, z powodzeniem można zaadaptować ją jako pralnię, spiżarnię czy składzik.

W niektórych projektach domów duża kotłownia zlokalizowana jest w bryle budynku, w innych zaś np. za garażem – wtedy planuje się osobne wyjście na zewnątrz, co ułatwia korzystanie z tego pomieszczenia, zwłaszcza, gdy traktowane jest jako miejsce do przechowywania rowerów, mebli czy narzędzi ogrodowych. W dużej kotłowni można zorganizować sobie także miejsce do majsterkowania, co z pewnością ucieszy niejednego właściciela.