PROMOCJA
ULUBIONE

Dobrze przygotowany dach zimą oznacza bezpieczeństwo

13 lutego 2018

Zima to piękna pora roku. Uroku dodaje prószący za oknem śnieg, który pokrywa świat puszystą pierzyną. Niestety, natura nie zawsze staje po naszej stronie. Białe czapy pokrywające dach wyglądają wspaniale, dopóki dodatnie temperatury nie sprawią, że ciężko zsuwają się z dachu. A wtedy może być naprawdę groźnie! Na szczęście zw bogatej oferty akcesoriów Braas można wybrać produkty, które pozwolą uchronić się przed spadającym śniegiem i bezpiecznie poruszać się po śliskich dachówkach.

Dobrze przygotowany dach zimą oznacza bezpieczeństwo

Płotek przeciwśnieżny wraz z dachówką i uchwytem do mocowania stanowią kompletny system, który zapobiegnie zsuwaniu się śniegu. Maksymalny rozstaw uchwytów to 90 centymetrów, jednak przy dużych opadach śniegu należy zamocować uchwyty, zachowując mniejsze odstępy. Akcesoria te zamontowane nad drzwiami, ścieżką lub chodnikiem pozwolą ochronić przechodniów przed zsuwaniem się ciężkiego śniegu. Doskonałą alternatywę stanowi belka przeciwśnieżna, która nada dachowi bardziej naturalnego charakteru leśnej posiadłości.Poruszanie się po oblodzonym dachu może być bardzo niebezpieczne. Śliska powierzchnia pokrytej lodem dachówki nie pozwala na dobrą przyczepność, zwiększając ryzyko upadku, który może się okazać tragiczny w skutkach. Ponieważ w okresie grzewczym wykonywanie prac kominiarskich nieraz okazuje się niezbędne, warto zamontować na dachu specjalne systemy umożliwiające poruszanie się.

Stopień z uchwytem, ława kominiarska duża (88 cm długości) i ława kominiarska mała (41 cm długości) to skuteczne zabezpieczenia umożliwiające łatwą komunikację na dachu. Wykonane z aluminium dostępne są w kolorach dachówek, aby nie zaburzać harmonii połaci. Mocowane na specjalnej dachówce, podparte dodatkowo uchwytem lub wspornikiem tworzą solidną i bezpieczną przestrzeń na której można stabilnie stać. Powierzchnia górna została tak wyprofilowana, aby zapobiegać gromadzeniu się śniegu i lodu oraz zmniejszyć ryzyko poślizgnięcia. Zabezpieczenia mogą zostać zamontowane na połaci o stopniu nachylenia od 15° do 52°.

 
Zdjęcia zamieszczone w informacji pochodzą z archiwum firmy Monier Braas Sp. z o.o., producenta kompletnych systemów dachowych Braas.