PROMOCJA
ULUBIONE

Dla kogo dom według indywidualnego projektu?

14 maja 2019

Praca przy tworzeniu projektu domu według indywidualnej koncepcji to niesamowita przygoda dla projektanta i inwestora. Oferta biura Lipińscy Domy >

Dostępne na rynku projekty katalogowe dedykowane są w większej mierze osobom, które szukają domu niedrogiego, prostego architektonicznie i łatwego w wykonaniu domu. Natomiast projekty indywidualne to doskonała propozycja dla osób, szukających ponadstandardowych rozwiązań, marzących o mieszkaniu w domu skrojonym na miarę ich potrzeb i oczekiwań.

wnętrze domu z antresolą - biuro projektowe Lipińscy Domy

Projekt indywidualny to zazwyczaj dom o większym metrażu, który uwzględnia wymagania klienta pod kątem rozplanowania przestrzeni, użytych materiałów budowlanych i rozwiązań, instalacji. Przy pracy nad projektem indywidualnym niezmiernie ważne jest to, by narodziło się porozumienie między architektem a klientem, który pozwoli przekuć marzenia inwestora w namacalną rzecz, jaką jest dokumentacja projektowa. W opracowaniu projektu indywidualnego najdłużej trwa i najważniejszy jest proces ustalenia spójnej koncepcji co do wyglądu i stylu oraz funkcjonalności domu, nad którą wspólnie pracuje architekt i inwestor, a którą technicznie opracowują również inni fachowcy: konstruktorzy, instalatorzy, audytorzy energetyczni i specjaliści od dodatkowych rozwiązań.