PROMOCJA
ULUBIONE

Ciesz się otwartą przestrzenią w swoim domu

21 marca 2019

Projekty z antresolą i podniesionym sufitem to propozycje od Lipińscy Domy dla Inwestorów, którzy cenią sobie otwartą przestrzeń.

projekt domu Royan III dcb89b Lipińscy Domy

Zebrane tutaj domy to zarówno budynki parterowe jak i te z poddaszem użytkowym czy pełnym piętrem. W pierwszym typie mamy wysoki sufit nad parterem, gdzie często zaprojektowane są wysokie okna otwierające dom na ogród. W przypadku budynków dwukondygnacyjnych pojawia się tutaj antresola, czyli nad częścią salonu, jadalni lub innego pomieszczenia na parterze nie ma stropu. Natomiast pozostała powierzchnia stanowi przestrzeń użytkową: sypialnie, łazienkę, garderobę i inne niezbędne pomieszczenia.

Zebrane projekty charakteryzują się nowoczesną stylistyką, ale są bardzo zróżnicowane pod względem bryły. Mamy tu domy z prostymi dachami dwuspadowymi i z dachami wielospadowymi posiadającymi praktyczne lukarny, są także dachy płaskie. Występuje również duża rozpiętość w kwestii powierzchni użytkowej: od malutkich domów weekendowych po ponad 200-metrowe wille.

Otwarta przestrzeń salonu z wysokim sufitem czy antresolą daje niezwykłe możliwości aranżacyjne. Można tu zastosować schody, które będą ozdobą wnętrza, wyeksponować dekoracyjny kominek, można hodować wysokie rośliny czy wstawić choinkę. Antresola może być ograniczona przeszkloną barierką, pozwalającą na połączenie parteru z piętrem. Inwestor może również zdecydować się na wnętrze w stylu loftowym i pozostawić częściowo widoczną więźbę dachową.