PROMOCJA
ULUBIONE

Chcesz wygodnie i tanio mieszkać - wybuduj dom energooszczędny

27 marca 2019

Projekty domów energooszczędnych z kolekcji Lipińscy Domy NF40 są gwarancją niskich rachunków za ogrzewanie

Projekty domów energooszczędnych z pracowni Lipińscy Domy z kolekcji https://lipinscy.pl/projekty-domow-energooszczednych to propozycja domów dla świadomych inwestorów, dla których dom ma być miejscem na lata – przyjaznym, ciepłym, wygodnym, niedrogim w budowie i generującym niewysokie rachunki za ogrzewanie.

projekt domu Praia II dcb134a Lipińscy Domy

Cechą charakterystyczną projektów zaplanowanych w technologii energooszczędnej jest zastosowanie wentylacji mechanicznej – rekuperacji, a także dużych przeszkleń w elewacji południowej, co przekłada się na duże zyski z energii słonecznej. Nie bez znaczenia jest też komfort mieszkańców, którzy mają zapewnione naturalne światło, co dobrze wpływa na ich samopoczucie. Duże znaczenie ma tu odpowiednia lokalizacja domu na działce, a najbardziej optymalne położenie to dom na działce z wjazdem od północy.

W domach energooszczędnych istotna jest technologia zaprojektowania i wykonania budynku, odpowiednie ocieplenie oraz zastosowanie dedykowanej do budynków energooszczędnych stolarki otworowej o określonych parametrach i sposób montażu poszczególnych elementów (np. rolet czy balkonów). Inwestorzy planujący budowę domu mają wybór spośród wielu różnych domów: małych, dużych, z dachem płaskim, dachem dwuspadowym, dachem wielospadowym, o dużym i małym metrażu, zróżnicowanych systemach ogrzewania, różnorodnym rozplanowaniu funkcji i różnym zakresie cenowym.