PROMOCJA
ULUBIONE

Bosch Condens GC7000iW – kolejny kocioł w ofercie Junkers-Bosch

16 kwietnia 2018

Marka Bosch oferuje nową linię wiszących kotłów kondensacyjnych Bosch Condens 7000i. Nowe kotły Bosch Condens 7000i cechuje niezwykły, innowacyjny design. Fronty kotłów wykonane są ze specjalnego hartowanego szkła w zależności od modelu w kolorach białym lub czarnym. Narożniki kotła posiadają natomiast charakterystyczne zaokrąglenia. Obecnie rodzina wiszących kotłów kondensacyjnych Bosch Condens 7000i to modele jednofunkcyjne typu system, czyli przeznaczone do zasilania w ciepło instalacji grzewczych oraz przygotowane do współpracy z zasobnikami ciepłej wody użytkowej.

Bosch Condens GC7000iW – kolejny kocioł w ofercie Junkers-Bosch

Szeroki typoszereg mocy nominalnych 14, 24, 35 i 42 kW umożliwia ich zastosowanie zarówno w niewielkich apartamentach, małych i dużych domach oraz większych budynkach biurowych lub użyteczności publicznej. Bosch planuje również wprowadzenie do sprzedaży modeli dwufunkcyjnych (ogrzewanie i ciepła woda użytkowa) wyposażonych w przepływowe wymienniki c.w.u.

W przypadku obiektów o niewielkim zapotrzebowaniu na moc cieplną dodatkowym atutem kotłów Bosch Condens 7000i jest szeroki zakres modulacji mocy do 1:8, zapewniający dolną granicę modulacji już od 2 kW dla modelu o mocy nominalnej 14 kW. Dzięki współpracy z systemem sterowania EMS 2, przypadku większych obiektów kotły kondensacyjne Bosch Condens 7000i mogą pracować w układach kaskadowych, wielokotłowych o łącznej mocy nawet kilkuset kilowatów. 


Dostarczana wraz kotłami, wbudowana automatyka z panelem sterowania z wyświetlaczem LCD, poza współpracą z regulatorami serii Cx systemu EMS 2, oferuje również możliwość samodzielnej pracy kotła w zależności od temperatury zewnętrznej. Automatyka pogodowa możliwa jest po doposażeniu kotła w opcjonalny czujnik temperatury zewnętrznej i oczywiście regulacji krzywej grzewczej przez serwis. 

Wiszące kotły kondensacyjne Bosch Condens 7000i są fabrycznie przygotowane do zasilania gazem ziemnym E, ale również w zależności od modelu, po regulacji lub zastosowaniu odpowiedniego zestawu przezbrojeniowego przez serwis, gazem ziemnym Lw, gazem ziemnym Ls lub gazem „płynnym” B/P.

Potwierdzeniem wysokich walorów technicznych nowych kotłów kondensacyjnych Bosch Condens 7000i jest ich klasa efektywności energetycznej A, niski pobór mocy elektrycznej (np. w trybie czuwania do 2 W) oraz super niska emisja tlenków azotu (klasa NOx 6). Wszystko to sprawia, że wiszące kotły kondensacyjne Bosch Condens 7000i to urządzenia nie tylko o innowacyjnym designie, ale przede wszystkim mogące zapewnić wysoki komfort i niskie koszty użytkowania oraz przyjazne środowisku.