Parterowe niewielkie domy dostępne dla każdego


 

Nasi architekci odpowiedzą na twoje pytania

  • 71 354 59 49
  • oraz:
  • 883 909 409
  • PON-PT 8:30-16:30
  • biuro@­lipinscy.pl
  • kontakt
 

Mały dom parterowy na różne etapy życia

11 kwietnia 2019

Wyróżniona z kolekcji projektów domów jednorodzinnych Biura Projektowego Lipińscy Domy grupa projektów małych domków parterowych https://lipinscy.pl/projekty-domow-malych-parterowych to jedna z najchętniej oglądanych na naszej stronie. Nie bez przyczyny jest tak bardzo popularna wśród inwestorów. 

Małe parterowe domki spełniają potrzeby bardzo wielu budujących.
Są idealne na start, kiedy młoda rodzina postanawia zamiast kupować mieszkanie w mieście, wybudować ekonomiczny dom na niewielkiej działce pod miastem. Głównym atutem takiego rozwiązania są  małe koszty inwestycyjne i co równie ważne niewielkie koszty eksploatacji. Dla młodych rodzin ma to szczególne znaczenie, ponieważ dzięki małym wydatkom mogą skupić się na inwestowaniu we własny rozwój zawodowy czy edukację dzieci.

Małe domy parterowe mają też spory potencjał do rozbudowy.

W kolejnym etapie życia często jest konieczność powiększenia metrażu ze względu na powiększenie rodziny, czy też wspólne zamieszkanie z dziadkami. Bardzo często jest możliwość dwuetapowej realizacji domu, gdzie w kolejnym etapie adaptowany jest strych na pomieszczenia mieszkalne mieszczące zazwyczaj pokoje dla dzieci. W przeważającej większości domów jest też możliwość rozbudowy na poziomie tej samej kondygnacji, co może być szczególnie atrakcyjne dla osób posiadających większą działkę.

Pozostając na jednym poziomie unikamy problemu barier architektonicznych

Jest to szczególnie istotne jest dla rodzin z małymi dziećmi, z osobami niepełnosprawnymi, czy dla mieszkających pod jednym dachem seniorów. Stąd też bardzo częstymi inwestorami wybierającymi projekty małych domów parterowych są właśnie osoby chcące wybudować niewielki domek na jesień życia. Bezpośredni kontakt z ogrodem pozwala na komfortowe korzystanie z jego uroków - relaks wśród zieleni, uprawę własnego warzywnika, czy też pielęgnowanie rabat kwiatowych.  

Wygoda użytkowania małych domów parterowych sprawia, że na każdym etapie życia jest to atrakcyjna propozycja na posiadanie własnego domku z ogródkiem.