Dom z poddaszem idealny na niewielką działkę


 

Nasi architekci odpowiedzą na twoje pytania

  • 71 354 59 49
  • oraz:
  • 883 909 409
  • PON-PT 8:30-16:30
  • biuro@­lipinscy.pl
  • kontakt
 

Dom z poddaszem użytkowym – klasyka w nowoczesnej odsłonie

22 marca 2019

Harmonijny, funkcjonalny dom z dwuspadowym lub czterospadowym dachem to marzenie większości inwestorów, ceniących klasykę i proste rozwiązania, budzący ciepłe skojarzenia z rodzinnym domem i beztroskim dzieciństwem. Oprócz przyjaznego, atrakcyjnego wyglądu, jego ogromną zaletą jest możliwość wykorzystania przestrzeni na poddaszu na cele użytkowe lub gospodarcze, dlatego projekty domów z poddaszem są szczególnie doceniane przez naszych klientów i często realizowane.

projekt domu Tampa dcp317 z poddaszem Lipińscy Domy

W ofercie biura architektonicznego Lipińscy Domy znajdują się bardzo różne stylistycznie i funkcjonalnie domy, o różnorodnym metrażu i rozplanowaniu wnętrz, dlatego każdy znajdzie dom odpowiedni dla swojej rodziny. Mamy także kilkadziesiąt projektów domów z poddaszem do zabudowy szeregowej – idealnej pod inwestycje deweloperskie.
Funkcja domu z użytkowym poddaszem, w którym będzie mieszkała młoda rodzina, jest zazwyczaj nieco inna niż w przypadku użytkowania domu przez osoby starsze. W tym pierwszym przypadku parter stanowi jedną dużą część dzienną, a strefa prywatna zlokalizowana jest na poddaszu, natomiast w drugim przypadku poddasze traktowane jest zazwyczaj jako zaplecze gościnne, a dodatkowy pokój – sypialnia dla gospodarzy znajduje się na parterze. Wszystkie projekty domów z poddaszem użytkowym można doskonale dostosować do swojej działki, w pełni wykorzystując jej potencjał, zwłaszcza, że większość warunków zabudowy obliguje inwestorów do budowania domów z dachem spadzistym, tym samym daje im możliwość zagospodarowania poddasza.