Projekty indywidualne – niebanalne domy dla wymagających inwestorów


 

Nasi architekci odpowiedzą na twoje pytania

  • 71 354 59 49
  • oraz:
  • 883 909 409
  • PON-PT 8:30-16:30
  • biuro@­lipinscy.pl
  • kontakt
 

Dla kogo dom według indywidualnego projektu?

14 maja 2019

Dla tych inwestorów, którzy nie znaleźli odpowiedniego dla siebie projektu gotowego, pozostaje wykonanie projektu na zamówienie. Oferta Lipińscy projekty indywidualne adresowana jest do osób, które mają wysokie wymagania, jeśli chodzi o funkcjonalność lub zastosowane w projekcie rozwiązania, a także dla inwestorów, którzy posiadają trudną w zabudowie działkę: wąską, ze znacznym spadkiem, położoną na szkodach górniczych lub na podmokłym czy grząskim terenie. Zlecając wykonanie projektu indywidualnego profesjonalnemu architektowi, można w pełni wykorzystać potencjał, jaki posiada nawet niezbyt atrakcyjna na pierwszy rzut oka działka.

Dostępne na rynku projekty katalogowe dedykowane są w większej mierze osobom, które szukają domu niedrogiego, prostego architektonicznie i łatwego w wykonaniu domu. Natomiast projekty indywidualne to doskonała propozycja dla osób, szukających ponadstandardowych rozwiązań, marzących o mieszkaniu w domu skrojonym na miarę ich potrzeb i oczekiwań.

wnętrze domu z antresolą - biuro projektowe Lipińscy Domy

Projekt indywidualny to zazwyczaj dom o większym metrażu, który uwzględnia wymagania klienta pod kątem rozplanowania przestrzeni, użytych materiałów budowlanych i rozwiązań, instalacji. Przy pracy nad projektem indywidualnym niezmiernie ważne jest to, by narodziło się porozumienie między architektem a klientem, który pozwoli przekuć marzenia inwestora w namacalną rzecz, jaką jest dokumentacja projektowa. W opracowaniu projektu indywidualnego najdłużej trwa i najważniejszy jest proces ustalenia spójnej koncepcji co do wyglądu i stylu oraz funkcjonalności domu, nad którą wspólnie pracuje architekt i inwestor, a którą technicznie opracowują również inni fachowcy: konstruktorzy, instalatorzy, audytorzy energetyczni i specjaliści od dodatkowych rozwiązań.