bezpłatny katalog z projektami domów Domy Gotowe nr 24

Nasi architekci odpowiedzą na twoje pytania

  • 71 354 59 49
  • oraz:
  • 883 909 409
 

mgr inż. architekt Monika Lipińska

inż. architekt Monika Lipińska

Studiowała na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej oraz na Politecnico di Milano we Włoszech. Podczas studiów odbyła praktyki w biurach projektowych Hiroshi Nakamura & NAP w Tokio (Japonia), COBE w Kopenhadze (Dania) oraz Mork Ulnes Architects w San Francisco (USA). Obecnie związana z uczelnią LUND University w Szwecji.

Specjalizuje sie w architekturze w środowiskach ekstremalnych, w szczególności architekturą kosmiczną. Łącząc zainteresowania dziadka i rodzicow tworzy architekturę samowystarczalną, bezodpadową. Jest laureatem miedzynarodowego konkursu ‘Moontopia’ na projekt bazy na Ksieżycu.

Kontynuując ten trend zaprojektowała wraz z biurem Liquifer ksiażycową placówkę badawczą dla Niemieckiej Agencji Kosmicznej (DLR). W 2017 roku, podczas Międzynarodowego Kongresu Aeronatycznego (IAC) w Adelajdzie, w Australii prezentowała swoje publikacje naukowe z zakresu samowystarczalnej architektury kosmicznej.

Zajmując się rozwojem architektury kosmicznej w Europie i na świecie, jedncześnie przekłada swoje doświadczenie na język współczesnej architektury mieszkaniowej.