Kosztorys jest kluczową kwestią przy wyborze domu


 

Nasi architekci odpowiedzą na twoje pytania

  • 71 354 59 49
  • oraz:
  • 883 909 409
  • PON-PT 8:30-16:30
  • biuro@­lipinscy.pl
  • kontakt
 

Wyliczone koszty realizacji dla projektów Lipińscy Domy

20 marca 2019

Planując realizację marzenia o własnym domu zawsze bardzo istotną kwestią jest budżet. Każdy Inwestor ma pomysł na rozplanowanie funkcjonalne, a warunki zabudowy dla wybranej działki pozwalają ograniczyć grupę rozważanych projektów ze względu na parametry takie jak powierzchnia zabudowy, geometria dachu czy wymiary budynku. Jednak to budżet ostatecznie ma często kluczową rolę w decyzji, na który projekt się zdecydować. 

Cena projektu stanowi zaledwie procent kosztów realizacji, więc oczywiście najważniejsza do zaplanowania jest ostateczna cena budowy. Udostępniając szacunkowe koszty ułatwiamy porównanie różnych naszych projektów z grupy https://lipinscy.pl/projekty-domow-z-kosztorysemNa naszej stronie internetowej przy każdym konkretnym projekcie domu w zakładce „Kosztorys” podane są szacunkowe koszty realizacji domu. Obliczane są one wskaźnikowo na podstawie wydawanych przez Sekocenbud cenników, uwzględniając następujące informacje: typ energooszczędny, pasywny lub standardowy oraz rozróżnienie na domy parterowe lub dwukondygnacyjne. Wyliczana jest średnia cena domu danego typu. np. parterowego energooszczędnego za 1 metr kwadratowy (powierzchni domu, garażu, kotłowni i ewentualnie strychu). Następnie dla każdego projektu koszt ten mnoży się przez jego powierzchnię. W tej wycenie nie są uwzględnione cechy wyróżniające dany projekt dotyczące typu i skomplikowania dachu, rodzaju fundamentów, systemu ogrzewania, wielkości okien.

Do każdego projektu zamawianego bezpośrednio w naszym biurze w dokumentacji bezpłatnym dodatkiem jest również tabela kosztów (z wyjątkiem garaży i projektów pasywnych). Jest to zestawienie cen poszczególnych etapów i wyszczególniamy tu: stan zerowy, stan surowy zamknięty, stan wykończony oraz instalacje. Koszty te również są określane na postawie wskaźników metrażowych. Podany jest udział procentowy poszczególnych składowych w całym koszcie inwestycji.