Wykończenia - jak funkcjonalnie urządzić wnętrza


Bezpłatny katalog z projektami domów Energooszczędne Domy Gotowe nr 24

Nasi architekci odpowiedzą na twoje pytania

  • 71 354 59 49
  • oraz:
  • 883 909 409
 

Etap wykończeń domu jednorodzinnego obejmuje szeroki zakres tematyczny. Mieści się w nim zarówno wykończenie ścian, podłóg, dobór odpowiedniego wyposażenia i mebli, jednak to również zagadnienia związane z zagospodarowaniem działki i zaplanowaniem ogrodu. To, jak podejdziemy do wykonania tego etapu, będzie skutkowało nie tylko pięknym wyglądem naszego domu i ogrodu, ale również wpłynie na komfort mieszkania. Dobrze jest nie zostawiać przemysleń na ostatnią chwilę, ale już na etapie wyboru projektu zaplanować wnętrza i ogród, ponieważ często pewne pomysły mogą rzutować na kształt i funkcję domu.

Drewniane drzwi wewnętrzne Concepto DesignLine

Drewniane drzwi wewnętrzne Concepto DesignLine

4 lipca 2019

Drzwi wewnętrzne o powierzchni przypominającej strukturę lnu oraz w modnym kolorze taupe – między innymi takie propozycje zawiera nowa seria drewnianych drzwi wewnętrznych firmy Hörmann. Concepto DesignLine składa się z wielu rozmaitych wzorów, które dobrze podkreślą nowoczesny charakter wnętrza.

Więcej >>>
Piękne i niezniszczalne. Drewniane drzwi wewnętrzne Hörmann

Piękne i niezniszczalne. Drewniane drzwi wewnętrzne Hörmann

27 czerwca 2018

Jeśli urządzasz stylowy salon czy przytulną sypialnię lub marzysz o eleganckiej minimalistycznej kuchni – musisz pomyśleć także o odpowiednich drzwiach. To bardzo ważne, by dobrze dopasować je do charakteru wnętrza. Pomoże w tym bogata oferta drewnianych drzwi firmy Hörmann.

Więcej >>>
Wnętrza na poddaszu - SALON

Wnętrza na poddaszu - SALON

10 sierpnia 2017

Ogromny potencjał aranżacyjny wnętrz na poddaszu wynika z ich nietypowego kształtu, który podyktowany jest zróżnicowaną konstrukcją połaci dachowej. Korzyści płynące z tego faktu można osiągnąć wyłącznie dzięki indywidualnemu podejściu do każdego wnętrza. Najważniejszym elementem tej układanki jest jednak światło, które poza aspektem wizualnym ma ogromny wpływ na nastrój panujący w budynku.

Więcej >>>
Wnętrza na poddaszu - ŁAZIENKA

Wnętrza na poddaszu - ŁAZIENKA

10 sierpnia 2017

Adaptacje poddaszy użytkowych zdominowały rynek budownictwa tradycyjnego, stając się trendem w architekturze wnętrz. Stworzenie przytulnego kąta pod dachem wymaga zapewnienia dopływu naturalnego światła, co w wielu przypadkach możliwe jest wyłącznie dzięki zastosowaniu okien dachowych. Firma FAKRO posiada w swojej ofercie również produkty dedykowane do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności takich jak łazienka czy kuchnia. Odpowiednie rozplanowanie ich w połaci dachowej otwiera przed nami nowe możliwości funkcjonalne i aranżacyjne.

Więcej >>>
Wnętrza na poddaszu - KUCHNIA

Wnętrza na poddaszu - KUCHNIA

10 sierpnia 2017

Ciemne i zapomniane poddasza przechodzą obecnie swój renesans. Szeroka gama produktów do okien dachowych FAKRO pozwala na wypełnienie wnętrza dużą ilością naturalnego światła. Nikt nie planuje już ciemnej kuchni. To właśnie światło jest głównym projektantem wnętrz, kreuje ono przestrzeń przyczyniając się do stworzenia ciepłego wnętrza na często niewielkiej powierzchni pod dachem.

Więcej >>>
Komfortowe poddasze latem. Jak chronić się przed upałem?

Komfortowe poddasze latem. Jak chronić się przed upałem?

21 lipca 2017

Latem szukamy na poddaszu wytchnienia od upału i intensywnego słońca. Jeżeli chcemy cieszyć się przyjemnym chłodem i swobodnie kontrolować ilość wpadającego do wnętrza światła, zamontujmy na oknach przesłony. Rolety i markizy VELUX pomogą w stworzeniu optymalnej temperatury na poddaszu.

Więcej >>>
Innowacyjne rozwiązania Fakro

Innowacyjne rozwiązania Fakro

22 marca 2017

Firma FAKRO dzięki jednemu z innowacyjnych rozwiązań – markizie pionowej VMZ Solar – otrzymała tytuł „Innowacji Roku 2016”. Celem programu jest promocja nowoczesnych, unikalnych i oryginalnych rozwiązań, produktów i usług, nowych lub w istotny sposób zmodyfikowanych, a także projektów o charakterze innowacyjnym. Ideą konkursu jest pokazanie integracji pomiędzy światem nauki a biznesu.

Więcej >>>
Napęd PortaMatic do drzwi wewnętrznych

Napęd PortaMatic do drzwi wewnętrznych

11 maja 2016

Mieszkanie wolne od barier

Proste czynności dnia codziennego od osób niepełnosprawnych wymagają czasem sporo wysiłku. Trudną do pokonania barierą bywają dla nich drzwi wewnątrz mieszkania. Ale także w pełni sprawnym sprawiają one czasem kłopot. Wtedy komfort życia zwiększyć może nagrodzony Złotym Medalem na targach BUDMA 2016 napęd do drzwi PortaMatic firmy Hörmann.

Więcej >>>

Wokół domu - jak zagospodarować działkę?

Wielu inwestorów, zwłaszcza na  początku swojej drogi  budowlanej, wszystkie  środki finansowe i energię przeznacza wyłącznie na dom, nie bardzo planując, jak ma wyglądać i z czym może się wiązać zagospodarowanie terenu wokół budynku. Najczęściej więc na ten etap nie ma już pieniędzy, stąd wiele rodzin mieszka w pięknie wykończonym domu, ale wciąż jakby na placu budowy.

Więcej >>>