bezpłatny katalog z projektami domów Ciepłe Domy nr 36

Nasi architekci odpowiedzą na twoje pytania

  • 71 354 59 49
  • oraz:
  • 883 909 409
 
Kupujemy dom – o czym warto pamiętać

Kupujemy dom – o czym warto pamiętać

21 stycznia 2016

Wiele osób, rozważających kupno domu wybiera oferty starszych budynków z rynku wtórnego, bądź propozycje od dewelopera. Często za takim wyborem przemawia fakt, że domy kilkudziesięcioletnie lub kilkunastoletnie posiadają o wiele bardziej atrakcyjną lokalizację, niż budowane na obrzeżach miast nowe budynki - usytuowane są nierzadko w centrum, a przy tym często mają większą działkę niż nieruchomości obecnie budowane, szczególnie przez deweloperów .
Kupno już istniejącego budynku rozważają również inwestorzy, którzy nie mają czasu i cierpliwości na szukanie najpierw odpowiedniej działki, a potem na zmaganie się z często wielomiesięcznym procesem budowy. Jest to więc odpowiednie rozwiązanie dla tych, którzy chcą zamieszkać jak najszybciej w nowym miejscu.
Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze domu z rynku wtórnego albo w stanie deweloperskim?
Czy w takiej sytuacji da się w ogóle zweryfikować stan techniczny budynku i jakość już wykonanych prac?

 

Więcej >>>

Kierownik budowy – wybór czy konieczność?

Zatrudnienie kierownika budowy to wymóg konieczny, stawiany Inwestorom przez Prawo Budowlane (artykuł 42 Prawa Budowlanego z dnia 7 lipca 1994r, Dziennik Ustaw  z 2000r, nr 106, poz.1126).  Skoro mamy taki obowiązek, warto dokładniej przyjrzeć się zadaniom takiej osoby i sprawdzić, jakie powinien posiadać uprawnienia i jakie to dla nas rodzi konsekwencje.

Więcej >>>

Dom energooszczędny - konieczność czy alternatywa?

Budowa domu energooszczędnego to częsty i coraz bardziej świadomy wybór Inwestorów. Jednak już za kilka lat - od 2021 roku będziemy mogli budować jedynie domy w standardzie energooszczędnym. Alternatywa zamieni się więc w konieczność.

 

 

Więcej >>>

Dom parterowy czy piętrowy?

Na budowie - kolejny odcinek cyklu, który biuro Lipińscy Domy przygotowało z portalem Bankier.pl.

Więcej >>>

Jak przygotować się do budowy domu?

O kwestiach, które należy przemyśleć i działaniach, jakie należy podjąć jeszcze przed uruchomieniem procesu budowy domu rozmawiamy ze specjalistami w zakresie budowy domów jednorodzinnych z biura projektowego Lipińscy Domy. (Wywiad przeprowadzony przez Bankier.pl).

Więcej >>>