bezpłatny katalog z projektami domów Ciepłe Domy nr 36

Nasi architekci odpowiedzą na twoje pytania

  • 71 354 59 49
  • oraz:
  • 883 909 409
 

Znajdziesz tu kolekcję artykułów, która przybliży Ci konieczne formalności i niezbędne czynności przed przystąpieniem do inwestycji, jaką jest budowa domu. Dowiesz się jak uniknąć najczęstszych błędów przy wyborze projektu, na co należy zwrócić uwagę kupując działkę budowlaną, jak zaplanować wydatki, na czym można oszczędzić budując dom. Podpowiemy z jakich materiałów najlepiej budować oraz jakie rozwiązania będą niezbędne, a które uprzyjemnią Ci życie. Skorzystaj z naszej wiedzy i ponad 25-letniego doświadczenia.

Który system grzewczy ogrzeje dom i wodę najmniejszym kosztem?

25 października 2019

Z całej energii zużywanej w domu jednorodzinnym zdecydowana większość przeznaczana jest na jego ogrzewanie i przygotowywanie w nim ciepłej wody. Jej koszt stanowi bardzo dużą pozycję w comiesięcznych wydatkach, związanych z eksploatacją domu. Tymczasem koszty ogrzewania domu i wody da się zdecydowanie zmniejszyć, a nawet zminimalizować prawie do zera. By to osiągnąć, należy zmodernizować dotychczasową instalację grzewczą, wyposażając ją w urządzeniami nowszej generacji.

Więcej >>>
Akcesoria dachowe – w co warto zainwestować?

Akcesoria dachowe – w co warto zainwestować?

15 maja 2019

„Pewny dach nad głową” - to hasło, które powinno przyświecać każdemu inwestorowi przy wyborze pokrycia dachowego. Czy ma być to dachówka betonowa, ceramiczna a może blachodachówka? Samo wybranie rodzaju pokrycia dachowego już budzi wiele emocji. A co z pozostałymi elementami tj. warstwą wstępnego krycia, taśmą uszczelniająco-wentylacyjną? W jakie inne akcesoria dachowe warto zainwestować? Ten temat wielu inwestorów bagatelizuje. A dach to nie tylko dachówka, ale cały system, który musi ze sobą współpracować i wzajemnie się uzupełniać.

Więcej >>>
Skutki zmian w projektach w zakresie ocieplenia

Skutki zmian w projektach w zakresie ocieplenia

2 sierpnia 2018

Inwestorze przemyśl dokładnie każdą swoją decyzję o zmianie projektu– może ona niekorzystnie wpłynąć na ostateczny efekt.

Kiedy kupujemy samochód, wybieramy jego kolor i różne dodatki np. kamerę cofania. Jednak nie zmieniamy ilości lusterek bocznych albo nie rezygnujemy z pasów bezpieczeństwa na tylnych siedzeniach. Po prostu wiemy, że osoby, które zaprojektowały nasz wymarzony samochód pomyślały o wszystkich szczegółach, aby zapewnić nam komfort i bezpieczeństwo – ufamy im. W przypadku domu powinno być podobnie. Przykładowo – odpowiednia ilość i rodzaj okien zapewni nam komfortową ilość światła dziennego, zaś takie a nie inne nachylenie dachu zapewni naszemu domowi odpowiednie proporcje.

Więcej >>>
Kup projekt z kolekcji Dom aktywnych rozwiązań i odbierz okno dachowe gratis!

Kup projekt z kolekcji Dom aktywnych rozwiązań i odbierz okno dachowe gratis!

31 marca 2018

Przypominamy o trwającej jeszcze do końca roku promocji firmy Velux, w której można otrzymać okno dachowe gratis! Wystarczy kupić projekt z kolekcji "Dom aktywnych rozwiązań" i zarejestrować się na stronie Velux.

Więcej >>>