bezpłatny katalog z projektami domów Ciepłe Domy nr 37

Nasi architekci odpowiedzą na twoje pytania

  • 71 354 59 49
  • oraz:
  • 883 909 409
 

Znajdziesz tu kolekcję artykułów, która przybliży Ci konieczne formalności i niezbędne czynności przed przystąpieniem do inwestycji, jaką jest budowa domu. Dowiesz się jak uniknąć najczęstszych błędów przy wyborze projektu, na co należy zwrócić uwagę kupując działkę budowlaną, jak zaplanować wydatki, na czym można oszczędzić budując dom. Podpowiemy z jakich materiałów najlepiej budować oraz jakie rozwiązania będą niezbędne, a które uprzyjemnią Ci życie. Skorzystaj z naszej wiedzy i ponad 25-letniego doświadczenia.

Budowa okna dachowego Jak zbudowane jest okno dachowe?

Budowa okna dachowego Jak zbudowane jest okno dachowe?

17 kwietnia 2020

Zobacz pierwszy odcinek vloga FAKRO – Okna dachowe bez tajemnic. Dowiedz się jakie elementy składają się na budowę okna dachowego. Poznaj materiały, a także dostępne kolory i przeznaczenie poszczególnych okien.

Więcej >>>
Rolety zewnętrzne - 6 faktów o których warto wiedzieć przed zakupem

Rolety zewnętrzne - 6 faktów o których warto wiedzieć przed zakupem

20 grudnia 2019

Dom powinien być naszą oazą spokoju i miejscem, w którym czujemy się najbezpieczniej. Aby dodatkowo zwiększyć poczucie intymności, wiele osób decyduje się na zamontowanie rolet zewnętrznych na oknach dachowych! Sprawdź, jakie zalety posiadają te rolety i co powinieneś wiedzieć przed ich zakupem.

Więcej >>>
Korzystaj z benefitów światła dziennego także jesienią

Korzystaj z benefitów światła dziennego także jesienią

25 października 2019

Zmiana czasu letniego na zimowy przypomina nam o znaczeniu światła dziennego dla naszego zdrowia i samopoczucia. Moment ten często zbiega się z jesiennym przesileniem wywołanym zmieniającymi się warunkami atmosferycznymi. Spadek nastroju, obniżona odporność, ogólne osłabienie to tylko nieliczne z jego objawów. Aby nasz organizm mógł poprawnie funkcjonować potrzebuje dostępu do światła naturalnego. Gdy dzień jest coraz krótszy, pogoda nie zachęca do aktywności na dworze, a nasz rytm dnia wymusza przebywanie w biurze, w szkole lub w domu warto wprowadzić w naszym życiu zmiany, które pozwolą na korzystanie z zalet światła dziennego przez cały rok.

Więcej >>>

Który system grzewczy ogrzeje dom i wodę najmniejszym kosztem?

25 października 2019

Z całej energii zużywanej w domu jednorodzinnym zdecydowana większość przeznaczana jest na jego ogrzewanie i przygotowywanie w nim ciepłej wody. Jej koszt stanowi bardzo dużą pozycję w comiesięcznych wydatkach, związanych z eksploatacją domu. Tymczasem koszty ogrzewania domu i wody da się zdecydowanie zmniejszyć, a nawet zminimalizować prawie do zera. By to osiągnąć, należy zmodernizować dotychczasową instalację grzewczą, wyposażając ją w urządzeniami nowszej generacji.

Więcej >>>
Pokój ucznia na szóstkę – jak zapewnić zdrowe warunki do nauki i zabawy

Pokój ucznia na szóstkę – jak zapewnić zdrowe warunki do nauki i zabawy

30 sierpnia 2019

Już wkrótce rozlegnie się pierwszy dzwonek w szkole i rozpocznie rok szkolny. Aranżując w domu przestrzeń dla ucznia pamiętajmy, że ważne są zarówno rozwiązania funkcjonalne i estetyczne, jak i zdrowy klimat wewnętrzny. Niewielu rodziców ma świadomość, jak duży wpływ ma on na efektywne przyswajanie wiedzy, a także ograniczenie zachorowalności i absencji w szkole oraz ogólne samopoczuciu młodego człowieka. Na co zatem warto zwrócić uwagę w pokoju ucznia?

Więcej >>>
Akcesoria dachowe – w co warto zainwestować?

Akcesoria dachowe – w co warto zainwestować?

15 maja 2019

„Pewny dach nad głową” - to hasło, które powinno przyświecać każdemu inwestorowi przy wyborze pokrycia dachowego. Czy ma być to dachówka betonowa, ceramiczna a może blachodachówka? Samo wybranie rodzaju pokrycia dachowego już budzi wiele emocji. A co z pozostałymi elementami tj. warstwą wstępnego krycia, taśmą uszczelniająco-wentylacyjną? W jakie inne akcesoria dachowe warto zainwestować? Ten temat wielu inwestorów bagatelizuje. A dach to nie tylko dachówka, ale cały system, który musi ze sobą współpracować i wzajemnie się uzupełniać.

Więcej >>>
Czy Twój Dom jest zdrowy? Sprawdź to w Światowy Dzień Zdrowia

Czy Twój Dom jest zdrowy? Sprawdź to w Światowy Dzień Zdrowia

9 kwietnia 2019

7 kwietnia przypada Światowy Dzień Zdrowia ustanowiony przez WHO. To dobra okazja, aby przypomnieć o znaczącym wpływie budynków na zdrowie ludzi. Okazuje się bowiem, że mieszkanie w złych warunkach może być przyczyną różnych dolegliwości, jak np. astma czy alergia. Ponadto, jak wynika z cyklicznego, ogólnoeuropejskiego raportu „Barometr zdrowych domów”, którego inicjatorem jest Grupa VELUX, świadomość społeczna w zakresie cech zdrowego domu i jego korelacji ze zdrowiem mieszkańców jest wciąż niska, a koszty społeczne wysokie.

Więcej >>>
Skutki zmian w projektach w zakresie ocieplenia

Skutki zmian w projektach w zakresie ocieplenia

2 sierpnia 2018

Inwestorze przemyśl dokładnie każdą swoją decyzję o zmianie projektu– może ona niekorzystnie wpłynąć na ostateczny efekt.

Kiedy kupujemy samochód, wybieramy jego kolor i różne dodatki np. kamerę cofania. Jednak nie zmieniamy ilości lusterek bocznych albo nie rezygnujemy z pasów bezpieczeństwa na tylnych siedzeniach. Po prostu wiemy, że osoby, które zaprojektowały nasz wymarzony samochód pomyślały o wszystkich szczegółach, aby zapewnić nam komfort i bezpieczeństwo – ufamy im. W przypadku domu powinno być podobnie. Przykładowo – odpowiednia ilość i rodzaj okien zapewni nam komfortową ilość światła dziennego, zaś takie a nie inne nachylenie dachu zapewni naszemu domowi odpowiednie proporcje.

Więcej >>>
Kup projekt z kolekcji Dom aktywnych rozwiązań i odbierz okno dachowe gratis!

Kup projekt z kolekcji Dom aktywnych rozwiązań i odbierz okno dachowe gratis!

31 marca 2018

Przypominamy o trwającej jeszcze do końca roku promocji firmy Velux, w której można otrzymać okno dachowe gratis! Wystarczy kupić projekt z kolekcji "Dom aktywnych rozwiązań" i zarejestrować się na stronie Velux.

Więcej >>>