Porady - DOMY LIPIŃSCY - Dom, domy, budowanie domów

przedsezonowa promocja 2017

Nasi architekci odpowiedzą na twoje pytania

  • 71 354 59 49
  •  
  • oraz: 883 909 409
Szukaj w serwisie

Znajdź projekty domów jednorodzinnych

Wybierz typ domu Typ domu:
Wybierz właściwości projektu Powierzchnia użytkowa
Dodatkowe atrybuty:
O domach energooszczędnych raz jeszcze.

Wahania cen energii i wzrost kosztów ogrzewania budynków coraz widoczniej wpływają na wzrost zainteresowania nowoczesnymi technologiami, pozwalającymi na obniżenie tych kosztów. Dlatego Inwestorzy coraz częściej decydują się na budowę domu w standardzie energooszczędnym, który jest nie tylko tańszy w utrzymaniu, ale również bardziej komfortowy w mieszkaniu.

Więcej >>>
Poradnik o rekuperacji

Najważniejsze, najbardziej przydatne informacje o rekuperacji w formie kompaktowego poradnika.

Więcej >>>
Budowa domu krok po kroku. Ma być szybko i poprawnie.


Na budowę domu złoży się wiele pomniejszych etapów. Jak ustawić prace, żeby ekipy nie wchodziły sobie w drogę, a całość została wykonana zgodnie ze sztuką?

Więcej >>>
Parterowy czy piętrowy - jaki dom wybrać?

Już nie dworki, a proste, nowoczesne bryły - takie domy budują dziś najchętniej Polacy. Przed rozpoczęciem jednak pojawia się odwieczny dylemat: parterowy czy piętrowy? Jak na razie, częściej wygrywa dom z użytkowym poddaszem. Ale i taki projekt ma swoje wady.

Więcej >>>
Mobilne ciepło dla Twojego domu

 

Zarządzanie systemem grzewczym z aplikacją JunkersHome

Nowa aplikacja marki Junkers pozwala zdalnie sterować pracą systemu grzewczego. Umożliwia także jego kontrolę z dowolnego miejsca na świecie. Technologia przyszłości znalazła zastosowanie w codziennym życiu.

Więcej >>>
Pierwsze na świecie okno PVC z kosmiczną technologią

Pierwsze na świecie okno PVC z kosmiczną technologią. OKNOPLAST wprowadza do swojej oferty innowacyjne okno Winergetic  Premium Passive, w którym po raz pierwszy zastosowano materiał o najlepszych właściwościach termicznych na świecie - aerożel.

Więcej >>>
Jaki kupić styropian, żeby być pewnym oszczędności na ogrzewaniu


Optymalny, właściwy wybór styropianu

Ciepło w domu zimą i przyjemny chłód podczas upalnego lata, do tego niskie koszty ogrzewania albo klimatyzacji - to marzenie właściciela domu. Prawidłowo wykonana termomodernizacja z zastosowaniem dobrej klasy styropianu pozwala na uzyskanie takiego komfortu. To inwestycja, która szybko się zwraca.

Producenci dostarczają na rynek różne rodzaje styropianów. Najistotniejszy jest jego właściwy wybór. Przy zakupie styropianu zawsze należy zwracać uwagę na jego parametry, zastosowanie oraz jakość. 

Więcej >>>
Wygodny dom na jesień życia

        Starsi Inwestorzy coraz częściej  decydują się na wybudowanie niewielkiego domu, w którym wygodnie mogliby spędzić jesień życia. Ich decyzja czasem podyktowana jest względami rodzinnymi  - obecnie coraz mniej spotyka się rodzin wielopokoleniowych, mieszkających we wspólnym gospodarstwie i, gdy dzieci opuszczają rodzinny dom, rodzice decydują się na zamieszkanie w mniejszym, tańszym w eksploatacji i często wygodniejszym nowym domu. Często też budowa domu w wieku emerytalnym  jest skrystalizowaniem marzeń o własnym, niewielkim domku z ogródkiem, co kusi szczególnie osoby przez lata mieszkające w budownictwie wielorodzinnym.

Oferta domów gotowych, dedykowana Seniorom, jest całkiem spora i obejmuje głównie niewielkie domy parterowe, w których rozsądnie zaplanowano i wykorzystano każdy metr powierzchni. Jest jednak kilka innych istotnych rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, by wybrany dom był jak najbardziej optymalny.

Więcej >>>
Jak wybrać idealny dom dla siebie

       Wybierając projekt, według którego zrealizujemy budowę wymarzonego domu, najczęściej korzystamy z bazy projektów gotowych. Głównym powodem takiej decyzji są oczywiście względy finansowe –  typowy  projekt gotowy można kupić już od około 2000 zł. Za projekt indywidualny trzeba zapłacić kilkakrotnie więcej. Wielu inwestorów chciałoby jednak, by ich dom, choć zakupiony jako projekt gotowy -  był wyjątkowy, dostosowany do potrzeb i gustu przyszłych mieszkańców. Zwłaszcza, że  wielu  innych Inwestorów kupiło ten sam projekt. Podpowiadamy więc, co wziąć pod uwagę, by wymarzony dom był jedyny w swoim rodzaju i optymalny dla mieszkańców pod każdym względem.

Więcej >>>
Jak zmieniały się domy przez ostatnie 20 lat

Ostatnie dwudziestolecie przyniosło wiele zmian zarówno w architekturze budowanych domów, jak i w ich funkcjonalności. Wyraźnie zmienił się zarówno gust Polaków, jak i  ich potrzeby i możliwości, także finansowe. Niewątpliwie duża w tym zasługa upowszechnienia się i większej dostępności kredytów bankowych. Kolejnym, znaczącym  elementem było pojawienie się w latach 90-tych nowoczesnych materiałów i technologii do budowy domów. Te dwie rzeczy najczęściej wpływały na formę, wielkość i program funkcjonalny nowych domów.

Więcej >>>

Copyright 2009 Lipińscy. Projekty domów jednorodzinnych. Polityka prywatności.

Promocja
zamów bezpłatny katalog
Okładka Ciepłe Domy 1 (32) 2016
zamów bezpłatny katalog
[x]