PROMOCJA
ULUBIONE

Nowy wymiar drzwi przesuwnych – Schüco ThermoSlide w wersji czteroskrzydłowej

10 sierpnia 2017

Gama ultraciepłych drzwi podnoszono-przesuwnych z PVC-U Schüco ThermoSlide poszerzyła się o wariant czteroskrzydłowy z dwoma ruchomymi skrzydłami w części środkowej. Otwiera to zupełnie nowe możliwości kreowania szklanej architektury elewacji.

Nowy wymiar drzwi przesuwnych – Schüco ThermoSlide w wersji czteroskrzydłowej

Drzwi podnoszono-przesuwne z gamy Schüco ThermoSlide łączą w sobie prestiżowy wygląd i maksymalną termoizolacyjność aż do standardu domów pasywnych włącznie. Do tej pory były dostępne w wersjach z dwoma i trzema skrzydłami, które można było konfigurować w wariantach stałych i ruchomych. Teraz do wyboru jest także moduł z czterema skrzydłami, który pozwala na komponowanie większych i jeszcze bardziej efektownych przeszkleń. Dodatkowe opcje systemowe sprawiają, że drzwi mogą pełnić funkcje związane z ochroną antywłamaniową.

(1 Fot. Schüco. Drzwi podnoszono-przesuwne Schüco ThermoSlide są teraz dostępne w wersji czteroskrzydłowej)


Dostęp światła gwarantowany

Więcej widoku i więcej światła bez podwyższonych strat ciepła – w czteroczęściowych drzwiach tarasowych Schüco ThermoSlide udało się połączyć doskonałe parametry termoizolacyjne, walory estetyczne i funkcjonalność. W ramach nowej konstrukcji dwa przeszklenia po lewej i po prawej stronie są stałe, natomiast przejście odbywa się w części środkowej, gdzie umieszczono dwa skrzydła, które są unoszone lekko do góry i przesuwane bezgłośnie w kierunku równoległym. Pojedyncze moduły drzwi przesuwnych mogą osiągać maksymalną szerokości do 6500 i wysokość do 2800 mm. Ze względu na bardzo duże wymiary skrzydeł ich waga może wynosić nawet do 400 kg, jednak dzięki specjalnie opracowanemu systemowi jezdnemu obsługa stolarki nie powinna sprawiać kłopotu nawet dzieciom. Widoczna szerokość ramy ze skrzydłem wynosi zaledwie 174 mm, co oznacza maksymalizację powierzchni szyby i znacznie lepsze doświetlenie pomieszczeń. Możliwości indywidualnej kreacji poszerza bogata gama powłok wykończeniowych włącznie z metalicznymi powierzchniami Schüco AutomotiveFinish, które przyciągają wzrok lśniącymi drobinami, a także modnych nakładek aluminiowych Schüco TopAlu w dowolnej kolorystyce.

(2 Fot. Schüco. W nowym wariancie dwa boczne przeszklenia są stałe, zaś środkowe skrzydła zostały zaopatrzone w mechanizm podnoszono-przesuwny)

Bariera przed warunkami zewnętrznymi

W konstrukcji drzwi zastosowano szereg rozwiązań, które pozwoliły na uzyskanie bardzo dobrej izolacyjności termicznej. Skrzydła są montowane w solidnej, siedmiokomorowej ościeżnicy ze specjalną przekładką termiczną zintegrowaną z dodatkowymi izolatorami, co pozwala zapobiec tworzeniu się mostków termicznych. Trzy poziomy uszczelnień w połączeniu z optymalną ochroną newralgicznych łączeń pomiędzy skrzydłami stałymi i ruchomymi skutecznie zapobiegają przenikaniu zimnego powietrza do pomieszczeń. Głęboka ościeżnica i skrzydła o zwiększonej głębokości zabudowy do 82 mm pozwalają na wstawianie grubych, ciepłych pakietów szybowych. Przy zastosowaniu szyby dwukomorowej o współczynniku Ug=0,6 W/m2K drzwi osiągają standard pasywny Uw ≤0.8 W/m2K. Wyeliminowano także często spotykane w przypadku tego typu stolarki zjawisko zimnego obszaru w strefie przypodłogowej. W niskim progu osadzonym w wylewce zastosowano trzy przekładki termiczne, które efektywnie chronią ten obszar przed wychładzaniem. Oprócz doskonałej ochrony cieplnej stolarka może także z powodzeniem pełnić funkcje antywłamaniowe. Przy odpowiednim doborze okuć drzwi przesuwne osiągają optymalną klasę RC2. Wykonania w wersji zamykanej na klucz mogą być otwierane i zamykane od strony pomieszczenia lub z obu stron.

(3 Fot. Schüco. W systemie drzwi Schüco ThermoSlide zadbano o każdy detal konstrukcyjny)