Piszą o nas

Zamów bezpłatny katalog Domy Gotowe 21

Nasi architekci odpowiedzą na twoje pytania

 • 71 354 59 49
 •  
 • oraz: 883 909 409
Szukaj w serwisie

Znajdź projekty domów jednorodzinnych

Wybierz typ domuTyp domu:
Wybierz właściwości projektuPowierzchnia użytkowa
Dodatkowe atrybuty:
Ładniejsze i z klasą. Nowe polskie domy jednorodzinne
Ładniejsze i z klasą. Nowe polskie domy jednorodzinne
2 października 2017

Jakie są obecne trendy w budownictwie jednorodzinnym? Na to pytanie odpowiada pokrótce artykuł, który ukazał się na portalu dom.wp.pl
Opisuje on jak na przełomie naszego wieku zmieniało się podejście do tematu inwestorów, ale też i architektów. Podkreśla też rolę, jaką odegrało biuro Lipińscy Domy w promowaniu budownictwa energooszczędnego, oferując jako pierwsze w Polsce już w latach 2006/2007 projekty domów energooszczędnych. Na pierwszym zdjęciu w artykule został zaprezentowany zaprojektowany i zrealizowany przez nasze biuro dom pasywny, który jako pierwszy w Europie Śrdkowo-wschodniej otrzymal certyfikat z Instytutu Budynków Pasywnych w Darmstadt.
Konkluzją artykułu jest pochwała stanu obecnego, gdzie króluje moda na budownictwo oszczędne, proste w formie, nowoczesne i dbające o ekologię.
Cały artykuł można przeczytać pod poniższym linkiem:

Więcej >>>
10 domów jednorodzinnych z ciekawym designem - z miłości do geometrii
10 domów jednorodzinnych z ciekawym designem - z miłości do geometriiOpiniotwórczy magazyn internetowy Bryla.pl, pod hasłem: 10 domów jednorodzinnych z ciekawym designem - z miłości do geometrii przedstawił zestawienie 10  domów jednorodzinnych, uznanych za najciekawsze realizacje w Polsce. Wśród nich znalazł się projekt Temerin II (DCP313 a). Jest to odważny, ale bardzo funkcjonalny projekt, idealny dla Inwestora szukającego nieszablonowego, a jednocześnie wygodnego i estetycznego domu.

W materiale zaprezentowano także zdjęcia wnętrz, co może stanowić ciekawą inspirację dla osób szukających pomysłu na wykończenie własnego domu.

http://www.bryla.pl/bryla/56,154445,21021597,top-10-domow-jednorodzinnych-z-ciekawym-designem-z-milosci.html?bo=1

Czy od 2017 roku budowa domu będzie droższa?
Czy od 2017 roku budowa domu będzie droższa?
28 listopada 2016


Od 2017 roku zaczną obowiązywać nowe Warunki Techniczne, których głównym celem jest zwiększenie energooszczędności budynków i ograniczenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Jeśli chcesz w przystępny sposób dowiedzieć się, co się zmieni i jak w praktyce podejść do tematu - w jasny i czytelny sposób wyjaśnia to dr inż arch. Miłosz Lipiński w rozmowie opublikowanej na portalu Bankier.pl
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Od-2017-roku-budowa-domu-bedzie-drozsza-7486214.html 

O konferencji Muratora na Oficynie Wydawniczej Polcen
O konferencji Muratora na Oficynie Wydawniczej Polcen
23 listopada 2016


Temat nowych Warunków Technicznych 2017 wielokrotnie poruszany był już w różnych mediach. Był on również głównym zagadnieniem piątego już spotkania z cyklu Konferencje Budowlane Muratora, w którym czynny udział wziął dr inż. arch. Miłosz Lipiński. Prelegenci i uczestnicy skupili się na zagadnieniu, jakie konsekwencje dla projektowania i kosztów budowania przyniesie zaostrzenie przepisów energetycznych i co to oznacza dla przeciętnego inwestora. 

Więcej >>>
Udział w konferencji Muratora: Projektowanie budynków od 2017 roku
Udział w konferencji Muratora: Projektowanie budynków od 2017 roku
16 listopada 2016


W dniu 16.11.2016 odbyła się w Warszawie ogólnopolska konferencja Muratora, poświęcona tematowi nowych WT2017 dla budownictwa. Udział wzięli w niej przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, a także specjaliści z branży energetycznej, budowlanej i architektonicznej. Do udziału zaproszono również dr inż. arch. Miłosza Lipińskiego, który - jako praktyk opracowujący od wielu lat  projekty energooszczędne -przedstawił prezentację, dotyczącą aspektów projektowania domów jednorodzinnych po 2017 roku.

Więcej >>>
Polska Nagroda Innowacyjności dla Biura Projektowego Lipińscy
Polska Nagroda Innowacyjności dla Biura Projektowego Lipińscy
18 grudnia 2015


Na polskim rynku projektowym istnieje wiele biur projektowych, dlatego szczególnie cieszymy się z tego, że to właśnie nasza pracownia została zauważona i uhonorowana
Polską Nagrodą Innowacyjności 2015. Na markę biura Lipińscy Domy pracowaliśmy wiele lat, uwzględniając w naszych projektach nowe rozwiązania i technologie. Jako piersi w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej zaprojektowaliśmy i wybudowaliśmy pokazowy dom pasywny z certyfikatem Instytutu Budynków Pasywnych w Darmstadt. Dziś każdy z Inwestorów może kupić któryś z naszych projektów, które tworzymy w taki sposób, by były nie tylko energooszczędne, nowoczesne i funkcjonalne, ale także przyjazne dla portfela.

Więcej >>>
Udział w konferencji Muratora: Zrównoważone Budownictwo w Polsce. Przykłady najlepszych praktyk
Udział w konferencji Muratora: Zrównoważone Budownictwo w Polsce. Przykłady najlepszych praktyk
5 listopada 2015


Właściciel biura architektonicznego Lipińscy Domy zaproszony został do udziału w konferencji Muratora: "Zrównoważone Budownictwo w Polsce. Przykłady najlepszych praktyk".
Jeśli chcecie poznać Państwo opinię osoby, która w praktyce zajmuje się projektowaniem domów zrównoważonych, czyli energooszczędnych ale racjonalnych pod kątem kosztów budowy, zapraszamy tutaj:
http://www.muratorplus.pl/biznes/konferencja-jakosc-budynku-energia-klimat-komfort/ 

Pionierzy nowego budownictwa
Pionierzy nowego budownictwa
2 lipca 2015

25 czerwca 2015 r. w dodatku do Gazety Wyborczej Biznes plus, który jest wydawnictwem informacyjno-promocyjnym Polskiej Agencji Przedsiebiorczości, zostały opublikowane nominacje do Polskiej Nagrody Innowacyjności. Jedną z nominacji otrzymało nasze biuro jako "pionierzy nowego budownictwa".
"Łączenie dobrej architektury z oszczędzaniem energii w sposób racjonalny i ekonomiczny, wyróżnia na tle konkurencji pioniera domów pasywnych i energooszczędnych w Polsce, czyli wrocławskie Biuro Projektowe M&L Lipińscy, Lipińscy Domy." 

Więcej >>>
Dom przyjazny światu
Dom przyjazny światu
1 lipca 2015

"Dom, na którego ogrzewanie potrzeba niewiele energii, to dziś za mało. Powinna to być energia, która jak najmniej szkodzi środowisku. Zyskują więc na popularności ekologiczne systemy grzewcze i domowe elektrownie." Autorka artukułu red. Urszula Szyperska jako przykład gotowego projektu korzystajacego z odnawialnych źródeł energii podaje projekt Eko Kostki (nasz katalogowy Koge dcp402), który otrzymał II nagrodę w konkusrie Dom Dostępny na 2021 rok Wydawnictwa Murator.

Więcej >>>
EkoKostka - II Nagroda w konkursie na Dom Dostępny na 2021 rok
EkoKostka - II Nagroda w konkursie na Dom Dostępny na 2021 rok
1 lipca 2015

Funkcjonalna i naturalnie wykońcozna "kostka" to nowoczesna, energooszczędna interpretacja znanego wzorca. Cała w drewnie doskonale wpisuje się w ekologiczne trendy i zrywa ze stereotypem kostki betonowej z czasów PRL-u.

Więcej >>>

Copyright 2009 Lipińscy. Projekty domów jednorodzinnych. Polityka prywatności.

Promocja
zamów bezpłatny katalog
Okładka Bezpłatny Katalog
zamów bezpłatny katalog
[x]

X

Informacja dotycząca przetwarzania danych osobowych 1. Administratorem Danych Osobowych (Administrator) jest: Lipińscy Domy Ludwika Juchniewicz-Lipińska, ul. Belgijska 69, 54-404 Wrocław, NIP 8941157784, REGON 020044418
 2. W Lipińscy Domy powołany został Specjalista ds. Ochrony Danych Osobowych, z którym można się kontaktować poprzez adres pocztowy Administratora lub adres elektroniczny: specjalistaodo@lipinscy.pl
 3. Cel przetwarzania danych osobowych oraz podstawa prawna przetwarzania:
  Administrator przetwarza dane osobowe na podstawie przesłanek wynikających z art. 6 Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 w szczególności:
  1. w celu zawarcia, wykonania, rozwiązania umów lub innych czynności prawnych – w tym zakresie dotyczy to wszystkich czynności przygotowawczych poprzedzających zawarcie umowy, w tym analizy jak i czynności w procesie zawierania umowy, wykonywania lub rozwiązywania umowy lub inne czynności związane z umową (np. pełnomocnictwa), związane z obsługą klienta;
  2. w celu wykonania czynności stosownie do zgody udzielonej przez podmiot którego dane dotyczą;
  3. w celu wykonywania zadań w interesie publicznym w zakresie wynikającym z przepisów prawa;
  4. wykonania ciążących na Administratorze obowiązków prawnych np.: wystawiania i przechowywania faktur oraz dokumentów księgowych, udzielania odpowiedzi na reklamacje w terminie i formie przewidzianej przez prawo;
  5. ustalenia, obrony i dochodzenia roszczeń, co obejmuje sprzedaż wierzytelności innemu podmiotowi;
  6. tworzenia analiz, zestawień i statystyk na potrzeby wewnętrzne administratora;
  7. w pozostałych celach związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą, dochodzenia roszczeń z tytułu prowadzenia działalności oraz do wypełniania prawnie usprawiedliwionych celów Administratora, w tym sprzedaży i marketingu bezpośredniego.
 4. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże w celu zawarcia i realizacji umowy niezbędne.
 5. Rodzaje przetwarzanych danych osobowych: przetwarzane są dane zwykłe niezbędne do celów realizacji umowy. Administrator zastrzega sobie prawo przetwarzania danych sensytywnych zgodnie z art. 10 Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r nr 2016/679 („dane o skazaniach”) tylko w ściśle określonych przypadkach tj. w sytuacjach skazania za przestępstwo na skutek którego pokrzywdzonym jest Administrator.
 6. Dane osobowe będą pobierane:
  1. bezpośrednio od osób z którymi Administrator zawiera umowy;
  2. z rejestru przedsiębiorców (obecnie Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej) oraz z bazy Głównego Urzędu Statystycznego oraz podmiotów zbierających lub analizujących informacje o przedsiębiorcach w celu marketingowym oraz w celu tworzenia zestawień i analiz przez czas trwania umowy;
  3. z podmiotów obsługujących transakcje płatnicze w przypadku płatności bezgotówkowych;
 7. Dane osobowe będą przetwarzane:
  1. przez czas niezbędny do rozpatrzenia wniosku, przygotowania do wykonania danej czynności, a jeżeli umowa dojdzie do skutku przez czas jej trwania. W przypadku rozwiązania umowy Administrator będzie przechowywał dane przez czas określony możliwością dochodzenia roszczeń z tytułu umowy;
  2. do czasu cofnięcia zgody – w przypadku danych osobowych pozyskanych na podstawie zgody;
 8. Prawa osoby której dane są przetwarzane
  Każdy czyje dane są przetwarzane ma prawo do:
  1. żądania dostępu do swoich danych osobowych;
  2. sprostowania danych osobowych, gdy są niezgodne ze stanem rzeczywistym;
  3. usunięcia danych przetwarzanych, ograniczenia przetwarzania danych osobowych;
  4. wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania;
  5. cofnięcia wszystkich lub niektórych zgód dotyczących przetwarzania danych lub przetwarzania określonych danych.
  6. wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (od dnia 25 maja 2018r.), gdy uzna, iż przetwarzanie danych osobowych dotyczących Klienta narusza Ogólnego Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 - o ile nie zachodzą przesłanki dalszego przetwarzania danych przez Administratora, w szczególności w związku z trwaniem celu przetwarzania.
 9. Odbiorcą danych mogą być:
  1. partnerzy współpracujący z Administratorem, wymienieni na stronie internetowej Administratora;
  2. podwykonawcy wspierający wykonanie naszych usług;
  3. podmioty świadczące usługi doradcze, konsultacyjne, audyt, pomoc prawną, podatkową, rachunkową, agencjom badawczym działającym na nasze zlecenie;
  4. podmioty nabywające wierzytelność – w razie nieopłacenia przez Klienta naszych rachunków w terminie;
  5. podmioty współpracujące z nami przy obsłudze spraw księgowych, podatkowych prawnych – w zakresie w jakim staną się administratorami danych;
 10. Dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, jednakże nie w formie profilowania.

Przejdź do serwisu