bezpłatny katalog z projektami domów Domy Gotowe nr 24

Nasi architekci odpowiedzą na twoje pytania

  • 71 354 59 49
  • oraz:
  • 883 909 409
 

Nowoczesność na ciepło

20 września 2018

Nowoczesność na ciepło - taki tytuł ma artykuł wrześniowego wydania miesięcznika Murator z cyklu "Nowoczesny dom z poddaszem" prezentujący energooszczędny projekt domu jednorodzinnego Oznaczony - Murator EC373 naszego autorstwa.

Więcej >>>
Ładniejsze i z klasą. Nowe polskie domy jednorodzinne

Ładniejsze i z klasą. Nowe polskie domy jednorodzinne

2 października 2017

Jakie są obecne trendy w budownictwie jednorodzinnym? Na to pytanie odpowiada pokrótce artykuł, który ukazał się na portalu dom.wp.pl
Opisuje on jak na przełomie naszego wieku zmieniało się podejście do tematu inwestorów, ale też i architektów. Podkreśla też rolę, jaką odegrało biuro Lipińscy Domy w promowaniu budownictwa energooszczędnego, oferując jako pierwsze w Polsce już w latach 2006/2007 projekty domów energooszczędnych. Na pierwszym zdjęciu w artykule został zaprezentowany zaprojektowany i zrealizowany przez nasze biuro dom pasywny, który jako pierwszy w Europie Śrdkowo-wschodniej otrzymal certyfikat z Instytutu Budynków Pasywnych w Darmstadt.
Konkluzją artykułu jest pochwała stanu obecnego, gdzie króluje moda na budownictwo oszczędne, proste w formie, nowoczesne i dbające o ekologię.
Cały artykuł można przeczytać pod poniższym linkiem:

Więcej >>>
10 domów jednorodzinnych z ciekawym designem - z miłości do geometrii

10 domów jednorodzinnych z ciekawym designem - z miłości do geometriiOpiniotwórczy magazyn internetowy Bryla.pl, pod hasłem: 10 domów jednorodzinnych z ciekawym designem - z miłości do geometrii przedstawił zestawienie 10  domów jednorodzinnych, uznanych za najciekawsze realizacje w Polsce. Wśród nich znalazł się projekt Temerin II (DCP313 a). Jest to odważny, ale bardzo funkcjonalny projekt, idealny dla Inwestora szukającego nieszablonowego, a jednocześnie wygodnego i estetycznego domu.

W materiale zaprezentowano także zdjęcia wnętrz, co może stanowić ciekawą inspirację dla osób szukających pomysłu na wykończenie własnego domu.

http://www.bryla.pl/bryla/56,154445,21021597,top-10-domow-jednorodzinnych-z-ciekawym-designem-z-milosci.html?bo=1

Czy od 2017 roku budowa domu będzie droższa?

Czy od 2017 roku budowa domu będzie droższa?

28 listopada 2016


Od 2017 roku zaczną obowiązywać nowe Warunki Techniczne, których głównym celem jest zwiększenie energooszczędności budynków i ograniczenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Jeśli chcesz w przystępny sposób dowiedzieć się, co się zmieni i jak w praktyce podejść do tematu - w jasny i czytelny sposób wyjaśnia to dr inż arch. Miłosz Lipiński w rozmowie opublikowanej na portalu Bankier.pl
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Od-2017-roku-budowa-domu-bedzie-drozsza-7486214.html 

O konferencji Muratora na Oficynie Wydawniczej Polcen

O konferencji Muratora na Oficynie Wydawniczej Polcen

23 listopada 2016


Temat nowych Warunków Technicznych 2017 wielokrotnie poruszany był już w różnych mediach. Był on również głównym zagadnieniem piątego już spotkania z cyklu Konferencje Budowlane Muratora, w którym czynny udział wziął dr inż. arch. Miłosz Lipiński. Prelegenci i uczestnicy skupili się na zagadnieniu, jakie konsekwencje dla projektowania i kosztów budowania przyniesie zaostrzenie przepisów energetycznych i co to oznacza dla przeciętnego inwestora. 

Więcej >>>
Udział w konferencji Muratora: Projektowanie budynków od 2017 roku

Udział w konferencji Muratora: Projektowanie budynków od 2017 roku

16 listopada 2016


W dniu 16.11.2016 odbyła się w Warszawie ogólnopolska konferencja Muratora, poświęcona tematowi nowych WT2017 dla budownictwa. Udział wzięli w niej przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, a także specjaliści z branży energetycznej, budowlanej i architektonicznej. Do udziału zaproszono również dr inż. arch. Miłosza Lipińskiego, który - jako praktyk opracowujący od wielu lat  projekty energooszczędne -przedstawił prezentację, dotyczącą aspektów projektowania domów jednorodzinnych po 2017 roku.

Więcej >>>
Polska Nagroda Innowacyjności dla Biura Projektowego Lipińscy

Polska Nagroda Innowacyjności dla Biura Projektowego Lipińscy

18 grudnia 2015


Na polskim rynku projektowym istnieje wiele biur projektowych, dlatego szczególnie cieszymy się z tego, że to właśnie nasza pracownia została zauważona i uhonorowana
Polską Nagrodą Innowacyjności 2015. Na markę biura Lipińscy Domy pracowaliśmy wiele lat, uwzględniając w naszych projektach nowe rozwiązania i technologie. Jako piersi w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej zaprojektowaliśmy i wybudowaliśmy pokazowy dom pasywny z certyfikatem Instytutu Budynków Pasywnych w Darmstadt. Dziś każdy z Inwestorów może kupić któryś z naszych projektów, które tworzymy w taki sposób, by były nie tylko energooszczędne, nowoczesne i funkcjonalne, ale także przyjazne dla portfela.

Więcej >>>
Udział w konferencji Muratora: Zrównoważone Budownictwo w Polsce. Przykłady najlepszych praktyk

Udział w konferencji Muratora: Zrównoważone Budownictwo w Polsce. Przykłady najlepszych praktyk

5 listopada 2015


Właściciel biura architektonicznego Lipińscy Domy zaproszony został do udziału w konferencji Muratora: "Zrównoważone Budownictwo w Polsce. Przykłady najlepszych praktyk".
Jeśli chcecie poznać Państwo opinię osoby, która w praktyce zajmuje się projektowaniem domów zrównoważonych, czyli energooszczędnych ale racjonalnych pod kątem kosztów budowy, zapraszamy tutaj:
http://www.muratorplus.pl/biznes/konferencja-jakosc-budynku-energia-klimat-komfort/ 

Pionierzy nowego budownictwa

Pionierzy nowego budownictwa

2 lipca 2015

25 czerwca 2015 r. w dodatku do Gazety Wyborczej Biznes plus, który jest wydawnictwem informacyjno-promocyjnym Polskiej Agencji Przedsiebiorczości, zostały opublikowane nominacje do Polskiej Nagrody Innowacyjności. Jedną z nominacji otrzymało nasze biuro jako "pionierzy nowego budownictwa".
"Łączenie dobrej architektury z oszczędzaniem energii w sposób racjonalny i ekonomiczny, wyróżnia na tle konkurencji pioniera domów pasywnych i energooszczędnych w Polsce, czyli wrocławskie Biuro Projektowe M&L Lipińscy, Lipińscy Domy." 

Więcej >>>
Dom przyjazny światu

Dom przyjazny światu

1 lipca 2015

"Dom, na którego ogrzewanie potrzeba niewiele energii, to dziś za mało. Powinna to być energia, która jak najmniej szkodzi środowisku. Zyskują więc na popularności ekologiczne systemy grzewcze i domowe elektrownie." Autorka artukułu red. Urszula Szyperska jako przykład gotowego projektu korzystajacego z odnawialnych źródeł energii podaje projekt Eko Kostki (nasz katalogowy Koge dcp402), który otrzymał II nagrodę w konkusrie Dom Dostępny na 2021 rok Wydawnictwa Murator.

Więcej >>>