Strych do adaptacji – dodatkowe miejsce w razie potrzeby


 

Nasi architekci odpowiedzą na twoje pytania

  • 71 354 59 49
  • oraz:
  • 883 909 409
  • PON-PT 8:30-16:30
  • biuro@­lipinscy.pl
  • kontakt
 

Na co zwrócić uwagę wybierając dom ze strychem do adaptacji?

17 maja 2019

Dla osób, które nie mogą zdecydować się, czy wybrać dom parterowy czy z użytkowym poddaszem, najlepszym pomysłem jest wybór projektu domu ze strychem do adaptacji. Rozwiązanie takie umożliwia zamieszkanie najpierw na parterze w domu, a w miarę potrzeby i dopływie środków finansowych, zaadaptowanie na potrzeby mieszkalne poddasza.

Rodzina, która planuje budowę domu, nie zawsze w momencie startu inwestycji ma sprecyzowany dokładny plan na przyszłość, a trakcie mieszkania pojawiają się nowe okoliczności, takie jak urodzenie się dziecka lub wspólne zamieszkanie z rodzicami, w celu opieki nad nimi.

projekt domu Ostenda lmb141 Lipińscy Domy

Osoby rozważające wybór projektu domu ze strychem do adaptacji powinny zwrócić uwagę na to, że o ile część prac typu: wykonanie ścianek działowych i wykończenie pomieszczeń na strychu można zrobić w przyszłości, o tyle pewne rzeczy należałoby uwzględnić już na etapie projektowym, a najpóźniej na etapie budowy. Należą do nich takie prace jak: zastosowanie mocniejszego niż drewniany stropu, uwzględnienie i rozprowadzenie na poddaszu instalacji, wykonanie w dachu i w szczytach domu okien, docieplenie poddasza, wykonanie stałych schodów betonowych wylewanych lub na późniejszym etapie schodów drewnianych. Dzięki takiemu przygotowaniu można w przyszłości w łatwy i tani sposób zaadaptować pomieszczenia strychu na mieszkalne.

Lipińscy projekty domów ze strychem do adaptacji można zrealizować w różnej technologii, przy użyciu różnorodnych materiałów budowlanych i wykończeniowych, w różnym standardzie cieplnym.