Małe domy na start i na jesień życia


 

Nasi architekci odpowiedzą na twoje pytania

  • 71 354 59 49
  • oraz:
  • 883 909 409
  • PON-PT 8:30-16:30
  • biuro@­lipinscy.pl
  • kontakt
 

Małe domy też są wygodne

17 maja 2019

Coraz częściej zdarzają się sytuacje, że inwestorzy podejmują decyzję o sprzedaży swojego dotychczasowego domu, który najczęściej budowany był z myślą o rodzinie i w to miejsce budują dom o mniejszej powierzchni, wymagający niedużych nakładów finansowych zarówno na etapie budowy, jak i późniejszej realizacji.

W naszej kolekcji znajdują się wygodne projekty domów dla par, seniorów i singli, niewielkie metrażowo, o ładnej, proporcjonalnej bryle, w pełni funkcjonalne i gwarantujące komfort mieszkania. Zaletą takich budynków jest ich niski koszt budowy, niskie rachunki za ogrzewanie, łatwość przeprowadzenia ewentualnych prac konserwacyjnych i remontów.

W niedużych projektach stosowane jest wygodne ogrzewanie gazowe, a w niektórych przypadkach powietrzne pompy ciepła, co pozwala na łatwe, niemal bezobsługowe ogrzanie budynku, a przy tym nie zajmuje wiele miejsca, co przy niewielkiej powierzchni budynku jest istotne.

projekt domu Praia II dcb134a Lipińscy Domy

Projekty małych domów występują w opcji bez garażu lub z garażem, co pozwala wybrać inwestorowi najbardziej optymalne dla swojej rodziny rozwiązanie. Osoby mające ograniczony budżet raczej rezygnują z budowy garażu, gdyż podnosi to koszty inwestycji. Garaż można zastąpić wiatą, która daje ochronę przed opadami deszczu i śniegu, pod która można również składować drewno do kominka. W przypadku wąskich działek pozostaje budowa domu bez garażu.

Lipińscy projekty domów dla par, seniorów i singli projektowane są w różnej stylistyce, z myślą o różnych gustach przyszłych mieszkańców.