Przed budową

bezpłatny katalog Ciepłe Domy nr 33

Nasi architekci odpowiedzą na twoje pytania

  • 71 354 59 49
  •  
  • oraz: 883 909 409
Szukaj w serwisie

Znajdź projekty domów jednorodzinnych

Wybierz typ domu Typ domu:
Wybierz właściwości projektu Powierzchnia użytkowa
Dodatkowe atrybuty:
 

Kotły na paliwo stałe. Ile zapłacimy za ogrzanie domu?

24 stycznia 2011

Kotły na paliwo stałe. Ile zapłacimy za ogrzanie domu?

W styczniowym numerze czasopisma „Ładny Dom. Budowa i remont” opublikowany został ciekawy artykuł, poświęcony ogrzaniu domu przy pomocy kotłów na paliwo stałe. Projektem, który wybrano jako przykład zastosowania takich właśnie kotłów grzewczych, jest dom energooszczędny Aston (DCP205) z Biura Projektowego Lipińscy Domy.

W artykule przedstawiono charakterystykę różnych dostępnych na rynku urządzeń, opisano wymagania dla kotłów na węgiel,  i – co najważniejsze – wyliczono roczny koszt ogrzania domu Aston z uwzględnieniem tego, na jakie urządzenie się zdecydujemy. I tak, przy zamontowaniu kotła komorowego, opalanego węglem typu kostka, na ogrzewanie wydamy 3120 zł rocznie. Ogrzanie budynku kotłem na ekogroszek (z podajnikiem ślimakowym) pochłonie 3050 zł, a zastosowanie kotła na miał z podajnikiem tłokowym to wydatek rzędu 2990 zł za rok.

Całośc artykułu dostępna jest poniżej.

W lutowym numerze „Ładny Dom. Budowa i remont” wyliczono koszty ogrzania tego samego domu DCP205 przy zastosowaniu pompy ciepła. Materiał ten także już niebawem zamieścimy na naszej stronie internetowej.

Copyright 2009 Lipińscy. Projekty domów jednorodzinnych. Polityka prywatności.

Promocja
zamów bezpłatny katalog
Okładka Ciepłe Domy 1 (32) 2016
zamów bezpłatny katalog
[x]