Antresola – pomysł na dodatkowe miejsce w domu


 

Nasi architekci odpowiedzą na twoje pytania

  • 71 354 59 49
  • oraz:
  • 883 909 409
  • PON-PT 8:30-16:30
  • biuro@­lipinscy.pl
  • kontakt
 

Jak urządzić antresolę

10 maja 2019

Antresola to fajny i ciekawy aranżacyjnie pomysł, który coraz częściej stosowany jest w projektach. Biuro architektoniczne Lipińscy Domy przygotowało kategorię: Lipińscy projekty domów z antresolą, w której znajdują się różnorodne pod względem metrażu, funkcjonalności i stylistyki projekty domów.

Inwestorzy, którzy szukają niewielkiego, prostego konstrukcyjnie i architektonicznie domu parterowego, a przy tym energooszczędnego, powinni zwrócić uwagę na projekt z antresolą Royan V. Autorzy tego projektu zastosowali zabieg architektoniczny polegający na tym, że nad salonem znajduje się wysoki sufit, a na antresoli wygospodarowano miejsce, które w zależności od potrzeb można zaaranżować jako kącik rekreacyjny, bibliotekę, strefę relaksu lub dodatkowe miejsca noclegowe dla gości.

antresola projektu domu Royan V dcb89d Lipińscy Domy

Zastosowanie antresoli w domu powiększa wizualnie wnętrze, daje poczucie większej przestrzeni i doświetlenia. Umożliwia też wiele aranżacji i wystroju pomieszczeń. Domy z antresolą są bardziej akustyczne niż domy z tradycyjnie rozwiązaną klatką schodową, ale nie ma to zbyt dużego znaczenia dla inwestorów, ceniących niebanalne rozwiązania. Wysoki sufit w salonie, uzyskany dzięki zaprojektowaniu antresoli, może odsłaniać belki lub można w nim zlokalizować dodatkowe okna dachowe. W takim pomieszczeniu bez problemu zmieści się ogromna choinka czy zjawiskowa lampa.

Jednym słowem domy z antresolą to pole do popisu dla projektantów wnętrz i mieszkańców lubiących budynki, w których występują niebanalne i ciekawe rozwiązania.