bezpłatny katalog z projektami domów Domy Gotowe nr 24

Nasi architekci odpowiedzą na twoje pytania

  • 71 354 59 49
  • oraz:
  • 883 909 409
 

Instalacje wspomagające energoszczędność

W domu energooszczędnym warto zastosować instalacje, które będą znacznie wpływały na oszczędności związane z kosztami ogrzewania. W takim domu nie może zabraknąć więc odpowiedniego kotła grzewczego wraz z systemem grzejników, kolektorów słonecznych, czy wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.

Dla przykładu w projekcie Rotterdam (DCP184) została przewidziana instalacja grzewcza i przygotowania ciepłej wody użytkowej gazowa, z zastosowaniem kotła kondensacyjnego typu Vitodens i kolektorów słonecznych Vitosol firmy Viessmann. Sterowanie systemem grzewczym instalacji solarnej odbywać się będzie automatycznie w oparciu o sterownik instalacji solarnej Vitosolic 200 wbudowany w kompaktowej centrali grzewczej ze zintegrowanym dolnym podgrzewaczem solarnym, wraz z zestawem pompowym.

Dla domu energooszczędnego Rotterdam został także zaprojektowany układ wentylacji nawiewno-wywiewnej mechanicznej typu Comfoair 500 firmy J.E.Storkair, zapewniający stałe dostarczanie świeżego, ogrzanego powietrza oraz usuwanie zużytego przy jednoczesnym odzysku ciepła. Centrala wentylacyjna może współpracować z rurowym gruntowym wymiennikiem ciepła Akwadukt Thermo firmy Rehau, który wstępnie podgrzewa powietrze doprowadzane do centrali.

Tak dobrane urządzenia zapewnią nie tylko dużo niższe rachunki za ogrzewanie, a także korzystny klimat w domu o każdej porze roku.


więcej>>