Pensjonat – pomysł na biznes


 

Nasi architekci odpowiedzą na twoje pytania

  • 71 354 59 49
  • oraz:
  • 883 909 409
  • PON-PT 8:30-16:30
  • biuro@­lipinscy.pl
  • kontakt
 

Gotowe projekty pensjonatów to niedrogi sposób na rozpoczęcie własnego biznesu

9 maja 2019

Spore grono osób, planujących start swojego biznesu, bierze pod uwagę prowadzenie działalności w zakresie agroturystyki lub wynajmu pokojów czy apartamentów. Plany takie często weryfikuje fakt, że opracowanie projektu indywidualnego budynku tego typu kosztuje kilka lub kilkadziesiąt tysięcy złotych. A jest to dopiero początek długiej drogi do osiągnięcia celu.

Całkiem dobrym wyjściem jest zakup projektu gotowego, których jest dużo na rynku i ewentualne dostosowanie go do swoich potrzeb i oczekiwań. Pracownie posiadają w swojej ofercie dużą kolekcję, gdzie projekty pensjonatów, agroturystyki są zróżnicowane stylistycznie, metrażowo, funkcjonalnie i oczywiście – pod kątem kosztów budowy. Inwestorzy mogą wybrać projekt typowo pod wynajem pokojów czy też obiekt z bardziej zróżnicowaną funkcjonalnością jak część rekreacyjna, zaplecze gospodarcze.

projekt budynku agroturystycznego Dąb lmps02 Lipińscy Domy

Bez względu na typ budynku, należy pamiętać , że osoby korzystające z takiej formy wypoczynku, są coraz bardziej wymagające. Ważne jest więc zapewnienie im odpowiedniego standardu. Lipińscy projekty pensjonatów, agroturystyki można przedstawić do wyceny, gdyż przed decyzją o zakupie można zapoznać się z rysunkami pokazowymi. Pozwoli to wstępnie oszacować koszty inwestycji. Istnieje także możliwość dokładnego policzenia potrzebnych środków. Ułatwi to dostępny do wielu projektów kosztorys inwestorski, który jest też dokumentem potrzebnym do formalności kredytowych i honorowanym przez banki. Wybór odpowiedniego projektu i jego właściwe skosztorysowanie to pierwszy krok na drodze do rozpoczęcia własnego biznesu w dziedzinie agroturystyki.