Duża kotłownia - dodatkowa przestrzeń gospodarcza


 

Nasi architekci odpowiedzą na twoje pytania

  • 71 354 59 49
  • oraz:
  • 883 909 409
  • PON-PT 8:30-16:30
  • biuro@­lipinscy.pl
  • kontakt
 

Duża kotłownia sprawdzi się nie tylko przy piecu na paliwo stałe

26 marca 2019

Wielu inwestorów, którzy planują budowę na działkach wiejskich, nie ma niestety dostępu do sieci gazowej, dlatego musi zadecydować o wyborze innego źródła ogrzewania. W wielu przypadkach jest to pompa ciepła, która także potrzebuje kilku mkw. przestrzeni, ale zdecydowana większość wybiera najbardziej tradycyjny sposób ogrzewania budynku za pomocą pieca na paliwo stałe.

W naszej kolekcji projektów katalogowych, znajdują się także projekty domów z dużą kotłownią https://lipinscy.pl/projekty-domow-z-duza-kotlownia, której wymiary umożliwiają wstawienie tam pieca na pelet czy ekogroszek. Decydując się na taki piec, mimo że jest to urządzenie coraz bardziej nowoczesne i wymagające coraz mniej obsługi, należy pamiętać, by pomieszczenie kotłowni było wystarczająco duże i zapewniało swobodny dostęp do urządzenia w celu jego obsługi konserwacji oraz umożliwiało składowanie choćby podręcznej ilości opału.

projekt domu Vigo lmp229 Lipińscy Domy

Duża kotłownia, zwłaszcza jeśli znajduje się w niej piec na gaz, nadal pozostaje pomieszczeniem czystym i z powodzeniem można ją wykorzystać jako dostawową przestrzeń gospodarczą typu spiżarnia czy składzik, doskonałą do przechowywania zapasów, rzadko wykorzystywanych lub mało reprezentacyjnych sprzętów domowych. Projekty domów z dużą kotłownią cieszą się dużym zainteresowaniem nabywców ze względu na zrobienie w takiej kotłowni pralni czy suszarni. Każdy mieszkaniec zdaje sobie sprawę, że nawet w dużym domu z każdym rokiem, w miarę gromadzenia coraz większej ilości rzeczy, ubywa miejsca do ich przechowywania.