Działka z wjazdem od południa nie musi być problematyczna


 

Nasi architekci odpowiedzą na twoje pytania

  • 71 354 59 49
  • oraz:
  • 883 909 409
  • PON-PT 8:30-16:30
  • biuro@­lipinscy.pl
  • kontakt
 

Doskonale doświetlony salon w domu z wejściem od południa

21 marca 2019

Najwięcej katalogowych projektów gotowych opracowywana jest  z przeznaczeniem na działkę z wjazdem od północy, gdyż jest to najbardziej typowe usytuowanie. Niemniej jednak duża część inwestorów nabywa  działki z orientacją południową i w tym przypadku doskonale sprawdzą się projekty domów z wejściem od południa https://lipinscy.pl/projekty-domow-z-wejsciem-od-poludnia.

Ten typ budynków ma specjalnie zaplanowany układ funkcjonalny, w którym salon lub pokój dzienny znajduje się z przodu, od wejścia. Dzięki temu można maksymalnie wykorzystać naturalne światło słoneczne i zyski energetyczne, co jest niezwykle istotne w przypadku domów energooszczędnych. W osi elewacji wejściowej znajduje się więc salon oraz najczęściej inny pokój lub kuchnia, a pomieszczenia gospodarcze usytuowane są od strony elewacji ogrodowej.

projekt domu Verona dcb124 z wejsciem od południa

Projekty domów z wejściem od południa, w których przewidziano tarasy, także mają je zaplanowane od frontu lub strony południowo-zachodniej budynku. Pozwala to na cieszenie się słońcem i wypoczynkiem na świeżym powietrzu w najlepszych porach dnia. Najbardziej optymalnym  miejscem dla garażu, jeśli taki jest przewidziany w budynku, jest elewacja wschodnia. Domy z wejściem od południa doskonale sprawdzą się w przypadku działek głębokich, gdyż wtedy część dzienna – mimo, że usytuowana od frontu budynku, pozwoli mieszkańcom zachować swobodę i intymność przez postronnymi osobami, zwłaszcza, że południowe elewacje mają często bardzo wysokie przeszklenia, a czasem wręcz całe ściany są ze szkła.