Wygodny dom w tradycyjnym stylu


 

Nasi architekci odpowiedzą na twoje pytania

  • 71 354 59 49
  • oraz:
  • 883 909 409
  • PON-PT 8:30-16:30
  • biuro@­lipinscy.pl
  • kontakt
 

Dom tradycyjny – doskonały dla miłośników klasyki

14 maja 2019

Lipińscy projekty domów tradycyjnych są wciąż chętnie wybierane przez inwestorów, mimo tego, że coraz wyraźnie na rynku projektów gotowych zaznacza się trend nowoczesny. Miłośnicy klasycznej architektury zdecydowanie też mają wybór. Nie oznacza to mieszkania w dworku, który po ogromnej fali popularności w latach 90-tych, obecnie powoli zanika.

projekt domu Sofia IV lmb41c biura Lipińscy Domy

Dom tradycyjny to zazwyczaj niewysoki budynek, przekryty dwuspadowym dachem, o proporcjonalnej bryle, z wyraźnie zaznaczonym gankiem czy podcieniem, z oknami o niezbyt dużych wymiarach. Projekty domów tradycyjnych można zaaranżować w bardziej wiejskim stylu, dodając w oknach okiennice, stosując niskie okapy, okna ze szprosami, ganek na słupach. Dominującym kolorem jest czerwień w dachu i jasna elewacja ścian zewnętrznych. Materiały wykończeniowe to drewno, dachówka ceramiczna lub cementowa, w bardziej stylizowanych wersjach dach może być kryty gontem lub strzechą.

Dom tradycyjny nie oznacza, że budynek jest pozbawiony nowoczesnych rozwiązań czy technologii, takich jak nowoczesny system ogrzewania, instalacja wentylacji mechanicznej, instalacja alarmowa, dom inteligentny czy inne udogodnienia. Wszystkie nowoczesne rozwiązania można ukryć w tradycyjnej bryle.

Projekty domów tradycyjnych doskonale wpasują się w działki wiejskie i rekreacyjne. Dobrze wyglądają wśród zieleni, w otoczeniu gór czy lasów. Częstym atrybutem domu w stylu tradycyjnym jest kominek w salonie, który sprawia, że pomieszczenie jest klimatyczne, przytulne, doskonałe do spędzania wieczorów z książką czy w towarzystwie domowników.