Projekty domów z podwyższonym sufitem


 

Nasi architekci odpowiedzą na twoje pytania

  • 71 354 59 49
  • oraz:
  • 883 909 409
  • PON-PT 8:30-16:30
  • biuro@­lipinscy.pl
  • kontakt
 

Ciesz się otwartą przestrzenią w swoim domu

21 marca 2019

Przygotowana przez nasze biuro kolekcja dostępna pod adresem https://lipinscy.pl/projekty-domow-z-antresola to propozycje dla Inwestorów, którzy cenią sobie otwartą przestrzeń w części dziennej domu. Są to projekty idealne dla tych osób, które nie lubią ciasnych i małych pomieszczeń, gdzie czują się nieswojo. 

projekt domu Royan III dcb89b Lipińscy Domy

Zebrane tutaj domy to zarówno budynki parterowe jak i te z poddaszem użytkowym czy pełnym piętrem. W pierwszym typie mamy wysoki sufit nad parterem, gdzie często zaprojektowane są wysokie okna otwierające dom na ogród. W przypadku budynków dwukondygnacyjnych pojawia się tutaj antresola, czyli nad częścią salonu, jadalni lub innego pomieszczenia na parterze nie ma stropu. Natomiast pozostała powierzchnia stanowi przestrzeń użytkową: sypialnie, łazienkę, garderobę i inne niezbędne pomieszczenia.

Zebrane projekty charakteryzują się nowoczesną stylistyką, ale są bardzo zróżnicowane pod względem bryły. Mamy tu domy z prostymi dachami dwuspadowymi i z dachami wielospadowymi posiadającymi praktyczne lukarny, są także dachy płaskie. Występuje również duża rozpiętość w kwestii powierzchni użytkowej: od malutkich domów weekendowych po ponad 200-metrowe wille.

Otwarta przestrzeń salonu z wysokim sufitem czy antresolą daje niezwykłe możliwości aranżacyjne. Można tu zastosować schody, które będą ozdobą wnętrza, wyeksponować dekoracyjny kominek, można hodować wysokie rośliny czy wstawić choinkę. Antresola może być ograniczona przeszkloną barierką, pozwalającą na połączenie parteru z piętrem. Inwestor może również zdecydować się na wnętrze w stylu loftowym i pozostawić częściowo widoczną więźbę dachową.